Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa proti Mojej mame posilní: O 18-tej štartuje ďalšiu novinku!

Televízia ešte na prelome novembra a decembra zabojuje.

Markíza sa o 18-tej trápi tak ako ešte nikdy, a to aj napriek tomu, že do tejto hodiny investovala mimoriadne veľa peňazí. Nákladná Kukučka skončila na Doma, kde ju o dva týždne čaká predčasné finále, nedarí sa ani Rodinným prípadom, ktoré sa skúšajú posilniť i premiérami.

Líder to tak skúsi v accesse po druhýkrát v priebehu krátkej jesennej sezóny s novinkou. V tomto prípade nepôjde o úplne nový formát, ale odnož už existujúcich spomínaných Rodinných prípadov. Markíza totiž v pondelok 30. novembra nasadzuje do vysielania obdobu pod názvom Susedské prípady. Túto značku si televízia zaregistrovala len prednedávnom.

susedske pripady

Ako už aj z názvu novinky vyplýva, sústrediť sa bude na problémy rodín so susedmi. Seriál dostal podtitul „Viete, vedľa koho vlastne žijete?„. V úvodnej epizóde sa bude príbeh odohrávať okolo čumila, ktorý má v hľadáčiku dospievajúcu dcéru jednej z rodín, v ďalších prípadoch situáciu skomplikujú noví susedia.

Susedské prípady chce Markíza vysielať rovnako ako Joj šou Moja mama varí lepšie ako tvoja od pondelka do piatku. Týždenne tak odvysiela päticu premiérových epizód seriálu. Opäť tak zvýši investície do stratového slotu.

Rodinné prípady po prvýkrát ponúkla Markíza v decembri 2012. Ich štart bol spojený s kauzou. Ako prvá totiž svoju scripted-reality sériu ohlásila Joj, keď v máji 2012 zaregistrovala značku ešte Rodinné aféry, pričom následne na jeseň potvrdila nasadenie projektu už s upraveným názvom na Rodinné záležitosti pre jar 2013. Na túto správu zareagovala Markíza, ktorá si v októbri zaregistrovala príbuznú značku Rodinné prípady a operatívne nasadila programovou zmenou pilot. Vysielal sa 17. decembra 2012 okolo 21:30 a dosiahol podpriemerný výkon len málo nad 24 %. Ďalšie časti už Markíza v tom čase nezaradila, vrátili sa až pravidelne na jar 2014.

Aktuálne sa Rodinným prípadom nedarí, keď pokračujú v trende podpriemerných výkonov Kukučky. Niekoľko týždňov dokonca dosahovali horšie výkony ako odsunutá seriálová novinka. V stredu sa už ťahali k osemnástke, čo je ale stále hlboký podpriemer, hneď vo štvrtok už ale padli hlboko, keď podliezli 14 %.

Čítať viac...
Nahor