Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa prispôsobí trendom, do Počasia chce angažovať muža!

Nepôjde pritom o Juraja Mokrého.

Počasie Markízy ostáva dodnes verné rosničkám, ku ktorým by už budúci rok mohol pribudnúť muž. Súčasnými moderátorkami Počasia sú Mirka Almásy a tiež Lenka Vavrinčíková, s ktorou sa aktuálne spájajú špekulácie o možnom novom angažmáne v televízii. Markíza vo Vavrinčíkovej videla potenciál, pre ktorý ju umiestnila do šou Tvoja tvár znie povedome. Rovnako v prvej sérii šou vytiahla zo spravodajských radov Viktora Vinczeho, miesto neskôr dostal v Prvých Televíznych novinách.

Markíza už potvrdila hľadanie novej tváre servisu o počasí, keď vyhlásila kasting. Za tip ďakujeme čitateľovi Patrikovi. „Hľadáme mužov s príjemným vystupovaním, pozitívnou energiou a peknou slovenčinou, ktorí by radi prinášali predpoveď počasia do slovenských domácností,“ napísala na sociálnej sieti.

Muži sa v televíznej predpovedi počasia už objavujú bežne, a to ako vo svete, tak na našich trhoch. Súčasťou sú aj vysielania sestry Markízy – Novy, ktorá využíva trojicu moderátorov počasia. Kolegyne Terezu Juščíkovú a Katku Němcovú dopĺňa Michal Jančařík. Je možné, že Markíza chce napodobniť model Novy. Mužské zastúpenie má aj počasie Českej televízie, rovnako tak Joj a RTVS, tie využívajú priamo meteorológov. Joj na nich postavila svoju značku Najlepšie počasie. Markíza už muža medzi počasiarmi v minulosti mala. Niekoľko rokov počas víkendov prezentoval predpoveď Juraj Mokrý zábavnou formou. Neskôr ho vystriedal dvorný meteorológ Markízy, Jozef Iľko, efekt Najlepšieho počasia Joj však nenapodobnil.

Čítať viac...
Nahor