Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa definitívne dohodla s Krausom a Marcinom, Susedia dostanú druhú sériu! Kedy ju nasadí?

Extrémne čísla ako Susedia dnes nedokáže dosahovať už žiadny televízny projekt, seriál však zatiaľ každý týždeň výrazne stratil.

Najočakávanejší televízny návrat sa zaradil aj k najsledovanejším televíznym udalostiam vôbec medzi pôvodnými programami. Divákmi roky želaný návrat Susedov sa 1. januára 2018 stal realitou a prepisoval takmer dvojročné rekordy sledovanosti vrátane najsledovanejších športových prenosov. Noví Susedia prinášajú Markíze nielen čísla, aké aktuálne nedokáže v komerčnej cieľovke dosahovať žiadny iný program na trhu, ale aj mimoriadne pozitívne divácke interakcie a emócie, ktoré si diváci so seriálom spájajú. To zlepšuje imidž aj samotnej televízie.

Markíza sa s tvorcami Susedov – Petrom Marcinom a Andym Krausom, pôvodne dohodla na výrobe desiatich nových dieloch, ktoré ešte aj aktuálne vznikajú. Práve tie mali ukázať, aký potenciál sa v Susedoch po jedenástich rokoch od ich vysielania ukrýva a či diváci ich nové časti dostatočne príjmu.

Aj keď Susedia s doterajšími tromi odvysielanými časťami každý týždeň výrazne klesli a z pôvodného ratingu 22,8 % spadli na minulotýždňových 14,1 %, naďalej mimoriadne valcujú. Televízia s tvorcami tak nakoniec nemala na čo čakať.

Markíza sa už teraz dohodla s tvorcami na pokračujúcej spolupráci a pôvodných desať naplánovaných epizód tak nebude posledných. Markíza, Kraus aj Marcin už spečatili rozhodnutie pokračovať v príprave sitkomu a nakrútia tak v jeho novej generácii aj druhú sériu.

Jej nasadenie sa bude očakávať v druhej polovici roka. Markíza má v pláne nadviazať na desať častí Susedov novou sériou premiérovej Hornej Dolnej, v pokročilejšej časti jarnej sezóny už televízie nemajú vo zvyku nasadzovať výraznejšie ťaháky, nakoľko ich ovplyvňujú udalosti ako hokejové Majstrovstvá sveta ale aj teplejšie počasie a odliv divákov od televíznych obrazoviek. V priebehu jari navyše budú tvorcovia Susedov pracovať na scenároch nových častí.

Čítať viac...
Nahor