Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza sa Búrlivého vína nechce vzdať, odsunie preň dokonca aj silnejšiu Farmu!

Farma má aj pre neskorší čas viac divákov ako kedysi silná vínna sága, Markíza napriek tomu dáva seriálu prioritu.

Búrlivé víno už druhú sezónu po sebe nespĺňa očakávania televízie, no ani po náhlom zaradení Hornej Dolnej ho menej nebude. Markíza dnes operatívne po druhom veľkom úspechu Talentu zmenila program, keď na stredy talentovej šou už od budúceho týždňa nasadzuje jej najsilnejší projekt ostatných rokov, spomínaný komediálny seriál Horná Dolná. Ten tak v stredy vystrieda Búrlivé víno, ktoré v priamom strete s Talentom prepadlo.

Búrlivé víno však naďalej pobeží štyrikrát do týždňa, keď ho Markíza posúva na piatky. Konkurovať tak bude Divokým koňom. Týmto krokom líder odsunie Duel Farmy na 22. hodinu, teda čas, ktorý Duelom v minulosti nepatril. Televízii vyraďovacia epizóda pravidelne fungovala ako hlavný večerný program, dokonca zaznamenávala viac divákov ako klasické epizódy.

Tento krok je tak prekvapením. Farma totiž so svojimi prvými časťami zaznamenala lepší rating ako Búrlivé víno, ktoré beží pred ňou. Markíza si tak môže oslabiť výkon v piatkovom prime-time. Seriál jej v tento deň nefungoval ani na jar, v najhoršom období zaznamenával výkony podobné aktuálnemu výsledku proti Talentu.

Hornou Dolnou sa Markíza neposilní len v stredu proti Talentu. Jej reprízu nasadí opäť v nedeľu proti premiérovému Novému bývaniu. To si vyskúšalo konkurenciou silného seriálu zatiaľ dvakrát, Horná Dolná vtedy zaznamenala podiely okolo 28 %, Nové bývanie v rozmedzí 19 – 20 %. Televízia týmto krokom posilňuje dlhodobo podpriemerné okno. Na jar jej nepomohli ani novinky Reflex špeciál či Domov na kľúč, lepšie no stále podpriemerne jej hrali reprízy Susedov a Kredenca.

Čítať viac...
Nahor