Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

S problémami sa borí aj Markíza: Každý týždeň prichádza o moderátora Televíznych novín!

Najhoršie čísla od prepuknutia pandémie koronavírusu na Slovensku kopíruje aj aktuálna situácia medzi televíziami. Aktualizované.

V RTVS koronavírus naplno zasiahol do fungovania športovej redakcie, Joj zas musela zastavovať výrobu Nového života aj nového seriálu Nemocnica. Televíziám sa kopia komplikácie v súvislosti s koronavírusom, keď čoraz viac jej spolupracovníkov je pozitívne testovaných a zo dňa na deň musia meniť svoje plány.

V prípade Markízy koronavírus v minulosti zasiahol do výroby Oteckov, ktorú prerušil a v súčasnosti sa jej problémy kopia v súvislosti s výrobou zábavných programov či spravodajstiev.

Na začiatku mesiaca nákazu potvrdili Adela Vinczeová či Dano Dangl, v čoho dôsledku televízia musela reagovať s naplánovanou výrobou nových častí zábavnej šou Dvaja na jedného, ktorú chce vrátiť už na jar. Zároveň sa spolu s Vinczeovou nakazil aj jej manžel, moderátor Televíznych novín Viktor Vincze, ktorý tak odišiel do povinnej karantény a jeho služby museli prebrať kolegovia.

Z najsledovanejších televíznych programov sú práve Televízne noviny tie, ktorým sa najviac kopia komplikácie.

Po Viktorovi Vinczem musela ísť do karantény aj ďalšia moderátorka hlavných správ Markízy Zlatica Švajdová Puškárová, a to po tom, čo bola v priamom kontakte s premiérom Igorom Matovičom, ktorému bol identifkovaný koronavírus. Vo veľkom sa nákaza medzi členmi vlády rozšírila minulý týždeň a spolu s premiérom skončili v karanténe viacerí ministri či vicepremiéri.

Spoločnú domácnosť s Puškárovou pritom zdieľa ďalší moderátor Televíznych novín, Patrik Švajda.

Ten však v moderovaní správ Markízy tento týždeň pokračuje. Puškárová sa podľa vlastných slov v rámci karantény izolovala od rodiny a počkala si na výsledky PCR testu v samostatnej izolácii bez manžela či detí.

„Informácia o premiérovej pozitivite ma zastihla doslova pár minút od 91-ročnej starej mamy, ktorú sme zobrali domov. Stiahla som sa okamžite… Rodinný krízový manažment fungoval na plné obrátky. Ale sme všetci OK. Opatrujme sa, nikdy sme nič nemali viac vo vlastných rukách,“ cituje moderátorku Nový čas.

Aktualizácia, 23.12.: Puškárová už aktuálne obdržala výsledok testu, ktorý je negatívny. Bude sa tak môcť vrátiť do svojho moderátorského kresla.

Televízie posledné spravodajstvá pred Vianocami odvysielajú práve dnes v stredu 23. decembra, Štedrý deň je štandardne jediným dňom v roku, kedy spravodajstvá nevysielajú. Hlavné správy sa vrátia opäť 25. decembra.

Čítať viac...
Nahor