Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: vysielanie TV Markíza

Pikošky

Z Markízy sa vytratila najväčšia hviezda Televíznych novín! Chýbať bude mesiace, kedy sa vráti?

Na plánované vysielanie nenastúpila ešte v novembri, odvtedy sa na televíznej obrazovke neobjavila.

Výpadok jednej z hlavných moderátorských tvárí večerného spravodajstva Markízy sa predlžuje.

Pred takmer dvomi mesiacmi nastala v redakcii televízneho lídra neštandardná situácia, keď sa iba krátko pred vysielaním večerných Televíznych novín do moderátorského kresla neposadila Zlatica Švajdová Puškárová.

Aj keď mala naplánovanú službu, približne hodinu pred správami kolegom oznámila, že nie je zdravotne v poriadku a Markíza musela narýchlo hľadať náhradu.

Dlhodobo sa v moderátorskom kresle hlavných správ Markízy s Puškárovou striedali Mária Chreneková-Pietrová a Zuzana Čimová. Moderujú po boku Jaroslava Zápalu, Patrika Švajdu a Viktora Vinczeho.

Záskok však bola televízia nútená nájsť inde.

Neplánovaná tvár večerných správ

Ešte v novembri minulého roka si horúce moderátorské kreslo vedľa Patrika Švajdu vyskúšala Ivana Zuzelková. Udialo sa tak neplánovane, nepočítala s tým ani televízia.

Zuzelková pritom zažila raketový postup.

V priebehu krátkeho času sa z pozície redaktorky a dlhoročnej spravodajskej tváre Telerána posunula do Televíznych novín o 12-tej. Od leta 2023 dostala príležitosť v podvečerných Televíznych novín o 17. hodine.

Práve vďaka postupu do podvečerného spravodajstva sa o pár mesiacov neskôr uprostred novembra nečakane dostala aj na najžiadanejšie miesto moderátorky hlavných televíznych správ.

Medzi spravodajcami je oň najväčší záujem.

Prakticky bez skúsenosti s večerným formátom vo dvojici musela práve ona zachraňovať situáciu a zaskočiť v Televíznych novinách za indisponovanú Puškárovú. 

Nakoniec sa v nich objavuje už druhý mesiac.

Kedy sa Puškárová vráti?

Švajdová-Puškárová sa pre chorobu z obrazoviek musela vytratiť na dlhší čas, ako očakávala. Aktuálne pauzuje necelé dva mesiace.

Na podobný výpadok bola zvyknutá iba v dovolenkovom období.

Aj Puškárovú zasiahla vlna respiračných ochorení, ktorá v týchto mesiacoch trápi množstvo Slovákov. Od novembra sa trápila najmä s kašľom, ktorý nevedela vyliečiť niekoľko týždňov.

„Kedy sa vrátim na obraz? Neviem a ani to neriešim. Čo mám robiť, kašlem, je mi lepšie, ale nemôžem sa počas vysielania dusiť. Je to život, všetko bude v poriadku,“ povedala v polovici decembra denníku Plus jeden deň.

V súčasnosti sa už cíti lepšie, s návratom do štúdia sa naďalej neponáhľa.

„Už mi je lepšie, ale stále mám suchý kašeľ. Už to nie je také strašné, ale v štúdiu Televíznych novín by to nebolo ideálne. V bežnom živote už fungujem bez problémov,“ povedala najnovšie Pluske.

Chýbať bude s určitosťou aj v nasledujúcich dňoch, počas ktorých čerpá naplánovanú dovolenku. Po nej sa chystá vrátiť minimálne do redakcie.

„Do práce nastúpim v druhej polovici januára. Nie je to už najhoršie, no stále mám ten kašeľ. (…) Práca mi už chýba, to je pravda, no beriem život taký, ako je. Ale napríklad plánujem aj teraz ísť na chvíľu do práce. Inak mám štyri kolegyne a nikdy nerobím celý mesiac vkuse, striedame sa. Možno v tom kontexte to tak vyznieva, že som už dlho nemoderovala,“ dodala.

Puškárovej miesto spoločne so Zuzelkovou obsadzuje jedna z najznámejších spravodajských tvárí Markízy, a v súčasnosti taktiež kolegyňa z podvečerných správ, Danica Nejedlá.

Čítať viac...
Nahor