Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza s posilami programu: Najväčší víťaz a nové O 10 rokov mladší odštartujú hlavnú sezónu! (aktualizované)

Markíza s oboma formátmi vstúpi do obchodne dôležitej časti roka.

Nástup hlavnej časti sezóny sa blíži. Markíza aj Joj postupne ohlasujú posily programu, s ktorými vyrukujú do troch kľúčových mesiacov jari a vyplnia nimi ich prevažnú či celú časť. Joj ešte vo februári vráti V siedmom nebi a spustí druhú sériu komediálneho seriálu Prázdniny, Markíza zas okrem Superstar odštartuje hneď skraja hlavnej časti jarnej sezóny ďalšie dva formáty.

Televízia už spustila kampaň na novú šou o chudnutí Najväčší víťaz, s ktorou chce nadviazať na jesenný úspech Extrémnych premien. Tie sa stali napriek veľkým očakávaniam s návratom Let´s Dance nakoniec hlavným ťahákom Markízy v uplynulej sezóne a televízia tak hľadala spôsob, ako ich potenciál využiť skôr, než bude môcť uviesť Extrémne premeny s novými časťami. Našla tak iný formát, ktorý dokázala na obrazovky priniesť v oveľa kratšom čase.

Len prednedávnom sme vás informovali, že Najväčšieho víťaza nakrúca Markíza podľa zákulisných informácií na štýl reality šou a s ohľadom na samotný formát by sa tak mohol stať prípadným nástupcom reality šou Farma. Nakoniec sa však zdá, že Markíza pôjde na istotu a Najväčší víťaz obsadí rovnaký slot ako Extrémne premeny.

Markíza ohlasuje nástup novej šou o chudnutí už čoskoro, pričom nebude prekvapením, ak ju spustí spoločne s návratom šou O 10 rokov mladší. Televízia po rozchode pôvodných moderátorov tohto programu, Miriam Kalisovej a Martina Šmahela, obmenila od tejto sezóny formát a okrem výmeny moderátorov upravila aj jeho koncepciu. Novou moderátorkou sa stala Mária Čírová.

Aktualizované: Nové O 10 rokov mladší pritom už pozná svoj predbežný dátum návratu. Odštartovať podľa prvých informácií mala ešte tento mesiac, konkrétne v utorok 27. februára. Informovala o tom aj samotná Čírová. Nakoniec návrat televízia minimálne o týždeň posunie. Podľa prvých plánov na marec sa však má šou vrátiť do neskoršieho času 21:40, v ktorom vlani v januári začínala.

O 10 rokov odchádzalo vlani na jar z obrazoviek už ako neúspešný formát. Markíza ho po problémoch s prepadákom Baby Boom neskôr vysunula na 20:30, kde sa mu však vôbec nedarilo a rovnako prepadávalDá sa tak očakávať, že Markíza bude chcieť novú podobu formátu odprezentovať pred čo najväčšou časťou publika, k čomu by jej mohol dopomôcť práve štart intenzívne promovanej novinky Najväčší víťaz. Oba programy by tak mohli štartovať spoločne, Najväčší víťaz ako hlavný program o 20:30.

Novinka Najväčší víťaz ponúkne iný koncept ako Extrémne premeny. Kým tam diváci sledovali v každom dieli samostatnú premenu jedného účastníka, v tejto šou sa celkovo 18 súťažiacich vyberie na trojmesačný kemp, kde sa budú snažiť schudnúť čo najviac a prebojovať sa k hlavnej výhre. Tou bude suma 50 000 eur. V hre bude deväť žien a deväť mužov. Ich premena bude prebiehať pod dohľadom trénerov, ktorými sú Jany Landl a Soňa Sedláčková. Moderátorkou Najväčšieho víťaza je rádiová spíkerka, Monika Zázrivcová.

Čítať viac...
Nahor