Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza s Novou veria v zázrak: Superstar môže čakať stopka, pripravené majú posledné epizódy!

Jediný program, ktorý Markíza v programe počas krízy koronavírusu nestopla, je federálna ťažisková Superstar. Zastaviť ju spolu s Novou môžu až prísne opatrenia.

Markíza a Nova už prakticky otvorene veria v prípade budúcnosti vysielania Superstar v zázrak. Ako sme vás exkluzívne informovali, obe televízie stále rátajú s výrobou nových častí, respektíve plánujú priniesť živé finálové prenosy, ktoré by sa však dostali na rad už o pár týždňov.

Aktuálne na Slovensku a rovnako v Česku platia striktné pravidlá a obmedzenia, ktoré žiadnym spôsobom nedovoľujú usporiadať akúkoľvek udalosť, na ktorej by sa mala zúčastniť väčšia skupina ľudí. Navyše, nakoľko koronavírus do našich krajín prišiel len nedávno, vrchol nákazy sa odhaduje v niektorých prípadoch až o 3 až 4 mesiace s príchodom leta, dokedy sa život v našich krajinách do bežných koľají vráti len sťažka.

Markíza už čerstvo priznala, že zo Superstar jej ostávajú k dispozícii len posledné epizódy. Vopred nakrútené mala mať kompletne kastingy a vyraďovaciu divadelnú fázu.

„Vyrábame ďalšie dve vopred natočené epizódy a potom musíme vyhodnotiť situáciu pre finálové priame prenosy,“ uviedol riaditeľ Markízy Matthias Settele pre Stratégie.

Markíza pritom rátala so Superstar aj kompletne v májovom programe. Bolo to dokonca ešte v čase, kedy nebolo rozhodnuté o zrušení Majstrovstiev sveta v hokeji a spolu s Novou tak boli pripravené ísť aj do športovej konkurencie.

Superstar je zo všetkých hlavných programov posledný, ktorý Markíza naďalej vysiela. Raritne uprostred rozbehnutej hlavnej sezóny pre krízu spôsobenú pandémiou stopla všetky pripravované aj rozbehnuté premiéry seriálov a relácií Dvaja na jedného, Pán profesor, Červené pásky, Susedia, Horná Dolná či Kameňák.

Čítať viac...
Nahor