Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Nové projekty

Markíza s Novou to opäť skúsia so spoločným komediálnym seriálom! Odštartuje po novom roku

Po prepadáku Kameňáku sa televízie po rokoch opäť púšťajú do spoločného seriálu, potvrdzujú pritom zámer nakrúcať seriálové projekty určené najprv pre videoplatformu Voyo.

Začalo sa natáčanie osemdielneho komediálneho seriálu Národná hádzaná, ktorý vzniká primárne pre Voyo.

Ide primárne o českú novinku, určenú pre platformu Voyo v oboch krajinách, na ktorej bude mať seriál premiéru hneď na začiatku roka 2022. Očakáva sa, že s viacmesačným odstupom sa seriál objaví aj na televíznej obrazovke.

V hlavných úlohách sa objavia Václav Neužil, Michal Suchánek, Jiří Langmajer, Martin Pechlát, Petr Vršek, Jakub Špalek, Jitka Schneiderová, Veronika Žilková a ďalší. Natáčať sa začalo v Říčanoch a pokračovať sa bude na lokáciách v Řevniciach, Velvaroch a v Bakove nad Jizerou. Premiéra seriálu na VOYO je naplánovaná na začiatok budúceho roka.

Natáčať sa začalo v Říčanoch a pokračovať sa bude na lokáciách v Řevniciach, Velvaroch a v Bakove nad Jizerou. Pod scenárom je podpísaný známy český herec Michal Suchánek a réžie sa ujal Vladimír Skórka.

„V rámci pestrej programovej ponuky pre Voyo sa sústredíme tiež na žáner českého komediálneho seriálu,“ povedala programová riaditeľka TV Markíza a TV Nova Silvia Majeská.

Nejde pritom o prvý pokus spriaznených televízii nakrútiť pre oba trhy spoločný komediálny seriál.

V roku 2019 priniesli seriálovú verziu filmového hitu Kameňák, ktorá však skončila prepadákom na oboch staniciach. Seriál mal priniesť celkovo 16 hodinových epizód, nakoniec ho obe televízie stopli v polovici. Markíza zvyšné premiéry odvysielala až po dvoch rokoch v neskoršom pásme toto leto.

O seriáli Národná hádzaná
Dej nového komediálneho seriálu sa točí okolo skupinky priateľov, ktorí pomaly začínajú prichádzať o ambície, mladícku energiu i o zdravie. V spomienkach sa upínajú k zlatým časom, kedy v hlbokých deväťdesiatych rokoch ich tím vyhral šampionát v Národnej hádzanej. V športovej disciplíne, ktorá je upravenou, českou verziou tradičnej hádzanej. Športu, ktorí mnohí – a najmä potom hrdinovia nového seriálu – považujú za jeden z najväčších prínosov Česka, resp. Československa svetu. Hneď vedľa Antonína Dvořáka a pivného ležiaka.

Letargické plynutie času na malomeste je zrazu preč, keď príde pozvánka na Svetový šampionát veteránov Národnej hádzanej na Slovensku. Odkvitnutí hádzanári tak musia zabudnúť na rutinu i pohodlie, začať trénovať a celkovo sa dať trochu dokopy. „Lopta v ruke, národka v srdci“ a predovšetkým potom celoživotné kamarátstvo prevedie túto svojráznu partičku neľahkou cestou na Svetový šampionát.

Čítať viac...
Nahor