Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza s Novou sa pokúsia napodobniť najvýpravnejšiu nemeckú Superstar! Spustia aj aplikáciu

Televízia Nova už potvrdila nasadenie od 30. augusta, odhalila tiež ďalšie novinky.

Tohtoročnú štvrtú federálnu Superstar postavia Markíza s Novou na základoch, aké v najvýpravnejšej verzii priniesla nemecká RTL. Ako vás už portál Mediaboom.sk informoval, televízie vyjdu so šou do exteriérov, kde prebehnú vyraďovacie fázy. „Tento ročník sme natáčali na úplne nových miestach, pre Superstar netradičných, napríklad v industriálnom priestore Poldovka v Kladne. Niekdajšie epizódy Divadlo nahradia tento rok epizódy nazvané Super Výber, ktoré sme natáčali na piesočnej pláži,“ povedal režisér šou Pepe Majeský.

Presne na rovnakom princípe funguje šou v Nemecku, kde sa po kastingoch premiestňujú súťažiaci aj s porotcami po svete. Väčší dôraz kladie nemecká verzia na reality prvky.

Blížiaci sa ročník Superstar predstaví aj ďalšiu novinku v podobe aplikácie. Prostredníctvom nej budú môcť diváci rozhodovať o postupujúcich súťažiacich. Vo veľkom prepojila aplikáciu so speváckou šou súťaž Rising Star, ktorá sa celá odohráva naživo a diváci priamo rozhodujú o osude všetkých spevákov.

Okrem natáčania v exteriéroch bude mať nová česko-slovenská Superstar spoločné s tou nemeckou aj novinku v podobe CD voľby. Jej princíp spočíva v tom, že si pred vstupom pred porotu vyberá súťažiaci zo štyroch CD predstavujúcich jedného porotcu. Pokiaľ dôjde k remíze a od poroty zaznie dvakrát „áno“ a dvakrát „nie“, rozhoduje verdikt porotcu, ktorého CD si súťažiaci vybral.

Nova už zároveň potvrdila exkluzívnu informáciu portálu Mediaboom.sk o dátume štartu. Superstar na oboch televíziách odštartuje v nedeľu 30. augusta.

Zdroj: Nova.cz

Čítať viac...
Nahor