Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza s ďalšími posilami jesene: Odštartuje aj vlastné Extrémne premeny a ďalší seriál Kuchyňa! Známe nasadenie

Oba programy avizovala Markíza už na jar, nakoniec ich odložila do dôležitej sezóny.

Markíza pripravuje veľký jesenný útok, v ktorom na každý deň plánuje silný program. Ako už tradične, otvárať ho bude v pondelok premiérovou Hornou Dolnou, ku ktorej sa však má pridať ďalší komediálny seriál. Po neúspešných pokusoch s Atletiko Cvernofka a Divokým Zapadákovom vytiahne televízia novinku Kuchyňa, ktorej verí zatiaľ najviac zo všetkých humorne ladených noviniek.

Podľa prvých plánov s ňou plánuje vytvoriť silný tandem práve v kombinácii s Hornou Dolnou. Nasadiť komediálny seriál po Hornej Dolnej sa Markíze už vyplatilo, uspela takto napríklad aj so štartom Atletiko Cvernofka. Seriál sa začal prepadávať po presune do svojho okna na štvrtky. Kuchyňa by podľa klientskej brožúry mala pribudnúť do programu Markízy v polovici septembra, konkrétne od 18. septembra o 21:45. Reálna je však aj možnosť spustiť Kuchyňu po odvysielaní premiér Hornej Dolnej, ktorú by nahradila. Markíza už štart Kuchyne avizovala aj v minulosti, podľa vlastných prvých plánov ju mala uviesť v polovici apríla, kde ju chcela rovnako zaradiť do dvojičky s Hornou Dolnou. Nakoniec seriál neodštartovala.

Rovnako na tom bola tiež slovenská verzia známej šou Extrémne premeny, ktorá sa podobne mala dostať na obrazovky v apríli, no nakoniec ju televízia odložila na druhú polovicu roka. Extrémne premeny Slovensko nasadí očakávane do utorňajšieho okna, kde buduje reality formáty, pričom tak urobí hneď v prvý týždeň sezóny, kedy štartuje väčšinu kľúčových programov. Po prvýkrát sa uvedú v utorok 5. septembra.

Spolu s nimi sa má do programu dostať aj ďalšia novinka, o ktorej exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, Nebezpečné vzťahy. Ide o inscenovanú talkshow s vyhrotenými príbehmi, ktorú plánovala Markíza spustiť ešte v lete, no nakoniec od toho upustila. Program by mal postupne vytvoriť trojičku s Extrémnymi premenami a Zámenou manželiek.

O ďalšom zložení programu sme informovali už v utorok. Na stredy chce Markíza nasadiť od 6. septembra Pevnosť Boyard, v nasledujúci deň vo štvrtok má štartovať seriálový ťahák Rex. V druhom pásme ho má doplniť Dobre vedieť. Na piatky a soboty avizuje zatiaľ televízia filmy, od nedele 3. septembra rozbehne šiestu sériu Let´s Dance.

Markíza môže na jeseň nakoniec vysielať až štyri seriály. Okrem Hornej Dolnej, Kuchyne a Rexa totiž klientom oznámila zámer uviesť na jeseň aj denný komediálny seriál Oteckovia, s ktorého výrobou by mala začať čoskoro. Televízia však už aj pre ostatnú jar prezentovala viac projektov, ako v skutočnosti uviedla, seriál si môže odkladať do zálohy. Podobne na tom môže byť aj Farma. Tú už síce televízia vyrába, v septembrových ani jesenných plánoch ju prekvapivo nespomína.

Avizovaná neoficiálna štruktúra Markízy na september
pondelok: Horná Dolná, Kuchyňa (podľa prvých plánov od polovice septembra), Kredenc
utorok: Extrémne premeny (od 5.9.), Zámena manželiek, Nebezpečné vzťahy (od 5.9.)
streda: Pevnosť Boyard (od 6.9.)
štvrtok: Rex (od 7.9.), Dobre vedieť!
piatok, sobota: filmy
nedeľa: Let´s Dance (od 3.9.)

Čítať viac...
Nahor