Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza v stredu s ďalším pokusom: Vysunula Televízne noviny, oslabila seba aj konkurenciu! (analýza)

Líder v hlavnom spravodajstve zmenil zaradenie druhého brejku, opäť ho skúsil vysunúť dovnútra správ.

Markíza naďalej hľadá spôsob ako sa v spravodajskom pásme oddialiť od konkurencie. V stredu tak prišla so zmenou, ktorú už v tomto roku testovala. Televízne noviny a Športové noviny tento raz neoddelila reklamou, z ktorej sa darí ťažiť Joj, pokiaľ sa do vysielania vráti skôr ako líder. Druhý brejk v devätnástej hodine Markíza zaradila ešte do hĺbky hlavných správ.

Lídrovi počas brejku pred Športovými novinami odchádzala časť divákov k Novinám Joj ale aj Jednotke, ktorá presne v čase, kedy končili Televízne noviny, štartujú Góly, body, sekundy. Tie vďaka tejto reklame nemálo rástli, po zmene nastavenia brejku k nim už prešlo menej divákov ako zvyčajne. Markíza si však oslabila to najdôležitejšie – Televízne noviny, nakoľko sa po druhom brejku nevrátili všetci diváci k jej správam. Ublížila tak ich výkonnosti a práve to bolo dôvodom ich prepadu medzi utorkom a stredou.

Rovnaký výkon ako v utorok zaznamenali Športové noviny, ktorým tak zmena neublížila ale ani nepomohla. V starom nastavení sa ich sledovanosť dvíhala v závislosti od konca GBS, nakoľko po ich skončení sa časť divákov vracala na Markízu do rozbehnutých športových správ. Zmena tak priniesla pokles najmä Televíznym novinám, športovému servisu Jednotky GBS, o časť výkonnosti prišli aj Noviny Joj. Tým pomohol najmä lepší nábeh po Krimi než aký jej ponúkli v utorok.

Markíza vďaka spomínanej zmene vysunula Televízne noviny až za ôsmu hodinu, keď ich končila, ako píše Medan.sk, o 20:06, kým bežne vrcholia v rozmedzí 19:50 až 19:55. Týmto spôsobom tiež líder odsunul štart Športových novín o približne päť minút, čím ich odštartoval prakticky presne po skončení GBS. Divákov športovej relácie RTVS tak mohli Športové noviny dediť hneď od začiatku nie uprostred. Odsuny sa dotkli aj štartu hlavného večerného programu, ktorý začínal o 20:36, utorňajší Mušketieri začali o 20:33. Markíza týmto spôsobom chce zasiahnuť aj do výkonnosti Najlepšieho počasia, ktoré by najradšej celé prekryla vlastním Počasím.

Čítať viac...
Nahor