Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza s ďalším experimentom: Krátke správy vymenila za Kredenc! (aktualizácia)

Televízia tento raz do spravodajského bloku zaraďuje skeče z Kredencu.

Líder pokračuje v experimentovaní v spravodajskej časti večera. Po tom, čo v priebehu uplynulej jari začal testovať dva krátke spravodajské formáty Rýchle Televízne noviny a Šoubiz noviny, skúša niečo úplne iné. Uprostred spravodajského bloku sa v pondelok objavil starý skeč z Kredenca, konkrétne televízia vybrala scénku obľúbenej dvojice Cuky Luky.

Televízia pustila párminútovku z populárnej skeč šou po Športových novinách. Bežne v tomto čase vysiela žrebovanie Tiposu a prichádza o divákov, ktorí prepínajú na záver Novín Joj. Tie v ostatnom čase silnejú a pravidelne sa doťahujú na Televízne noviny či ich rovno porážajú. Markíza sa tentokrát pokúsila eliminovať straty po športových správach a na žrebovanie Tiposu sa chcela dostať až v absolútnom závere Novín či dokonca po ich skončení. Joj potom zaraďuje brejk.

Aktualizácia 1. 7. 2015: Skeče z Kredenca sa tento týždeň stávajú náhradou za Rýchle Televízne noviny. Tie Markíza od pondelka neponúka a chýbajúce minúty vypĺňa takýmto spôsobom. Urobila tak v pondelok aj utorok. Televízii sa zatiaľ zaradenie za Športové noviny príliš neopláca, v oboch prípadoch tzv. Kredenc špeciál podliezol priemery Markízy. V pondelok dosiahol podiel 20,8 %, v utorok 22,3 %. Prepínaniu na Noviny Joj televízia nezamedzila.

V januári do podobného času líder zaradil premiéru klipu k Hornej Dolnej, urobil tak však až po Počasí a teda ukončení spravodajského pásma. Joj do spravodajského bloku nepravidelne zaraďuje súťaže či krátke relácie.

Líder už od konca minulého roka sleduje kroky konkurencie a prispôsobuje program podľa nej. Program upravoval pred štartom Divokých koní, pre ktoré skôr spustil piatu sériu Búrlivého vína. Babovřeskami sa zas Markíza snaží pravidelne oslabiť novinky Joj. Premiéru prvého filmu nasadila proti štartu Sladkého života, ten televízna dvojka o jeden deň odsunula. Premiéru očakávaného druhého pokračovania komédie vytiahol líder neštandardne rýchlou zmenou programu a nasadil ju proti prvému vydaniu Tanca snov. Na tanečnú šou Markíza reagovala celkovo až trikrát. V druhý týždeň vysielania Rozborilovej šou urobila zmenu na poslednú chvíľu, na ďalší raz si pomohla opäť Babovřeskami. Markíza menila program aj pri štarte Kolabsu, kedy neodvysielala avizované Rodinné prípady ale Svokru.

Čítať viac...
Nahor