Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Exkluzívne

Markíza roztočila nové série reality šou pre rok 2024! Kedy sa vrátia Na nože či Extrémne premeny?

Televízia roztočila nové série viacerých reality projektov, v ich produkcii je v súčasnosti suverénnym lídrom.

Na Markízu sa tento rok vrátia viaceré známe šou.

Televízny líder v posledných rokoch stavil popri večerných seriáloch na realizáciu reality formátov, ktoré mu prinášajú úspech primárne u obchodne atraktívneho mladšieho publika.

Cieli na mladých

Už v minulosti Markíza, ale aj Nova, ohlásila ako ťahúňa na videoplatforme Voyo televíznu šou Svadba na prvý pohľad, vlani oslavovala dokonca najúspešnejší projekt v histórii platformy, kde jej nových predplatiteľov a rekordný záujem mala priniesť Ruža pre nevestu.

Spoločne s Novou sa jej zároveň osvedčila každosezónna realizácia primárne internetovej reality šou akou je Survivor alebo Love Island. Za cieľ majú permanentne udržiavať predplatiteľov na Voyo a „nedovoliť“ im zrušiť predplatné.

Vlani obe televízie túto stratégiu ešte povýšili.

Po dvadsiatich rokoch oživili kontajnerovú šou Big Brother, ktorú uviedli ako vôbec prvý internetový reality formát do mimosezónneho obdobia. Udržať mal záujem predplatiteľov o streamingovú službu aj počas vianočných sviatkov.

Stávka na reality šou sa Markíze vypláca aj na televíznej obrazovke.

Okrem toho, že sa jej darí skladať rôznorodejší program, než konkurencii, viacerým formátom sa podarilo zabodovať a v ich najsilnejších sériách stať sa hitom sezóny.

Platilo to o 2. sérii Svadby na prvý pohľad na jar 2021, extrémny úspech mala pri štarte v novembri 2019 reality šou Utajený šéf. Veľký ohlas, nielen pri uvedení na naše obrazovky, zaznamenali slovenské Extrémne premeny, vlani sa jasným hitom obrazoviek stala šou Na nože. Dlhodobo je posilou štruktúry Markízy denná šou Farma, ktorá sa však musí vysporiadať s poklesom diváckeho záujmu v ostatnej 15. sérii.

Extrémne premeny aj nový Survivor

Markíza s väčšinou spomínaných šou počíta aj tento rok. Viaceré už pritom nakrúca.

Do jarného vysielania chystá televízna jednotka 3. sériu Na nože, ktorej príprava je v plnom prúde. Obsadiť by opäť mala stredajšie večery.

Na jeseň sa zas po dvoch rokoch do vysielania vrátia Extrémne premeny, ktoré ponúknu v poradí už 5. sériu.

Jej nakrúcanie už takisto prebieha, tvorcovia budú opäť mapovať ročnú premenu účinkujúcich bojujúcich s vysokou nadváhou. Markíza šou v minulosti taktiež pravidelne vysielala v stredy, naposledy na jeseň 2022.

Nového ročníka sa ešte túto jar dočká dobrodružná reality šou Survivor, ktorá už dvakrát zažila na Markíze tvrdý prepadák. Od druhej federálnej sériesa presunula iba na internet.

Opäť vznikne v česko-slovenskej verzii, pričom primárne pôjde o projekt šitý na mieru českým divákom a televízii Nova. Tá formát udržala na televíznej obrazovke aj vo vlaňajšej druhej federálnej sérii. Nakrúcanie prebehne v Dominikánskej republike, moderátorom bude druhý rok po sebe Ondřej Novotný.

Ruža pre nevestu 2

Pre jesennú sezónu Markíza aj v tomto roku chystá pokračovanie Farmy, ktorá odštartuje už 16. sériu. Primárne pre internetové vysielanie by k tomu mala s Novou pridať 4. ročník zoznamky Love Island.

Naopak, do hlavného televízneho času má opäť poputovať zoznamovacia šou Ruža pre nevestu, s ktorou sa po viac ako pätnástich rokoch oživenia na Slovensku dočkala celosvetovo najznámejšia zoznamka Bachelor.

Druhá séria by sa mala znovu vysielať na jar, nebude prekvapením, ak si udrží piatkový prime-time.

Markíza s nakrúcaním novej Ruže pre nevestu začala iba v týchto dňoch, pričom šou mala zmeniť destináciu.

Kým prvá séria vznikala v Turecku, tentoraz sa mal štáb vydať ešte ďalej na východ a usadiť sa na juhu od Indie na Srí Lanke.

Časť výroby prebehne i na Slovensku.

Aj v druhej sérii Ruže pre nevestu má dominovať exkluzívne exotické prostredie, v ktorom sa o jedného muža pobije približne dvadsiatka neviest. Vlani televízia prostredníctvom kastingov vyskladala 18-člennú zostavu.

Moderátorom šou by mal ostať Krištof Králik.

Samotné nakrúcanie reality šou odštartovalo neskôr ako posledne.

Natáčanie prvého ročníka trvalo päť týždňov od októbra 2022, vzniklo počas neho spolu 12 vydaní. S dvomi prestávkami ich televízia vysielala od marca do začiatku júna.

Čítať viac...
Nahor