Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza robí jednu zmenu za druhou: Aj v utorok vytiahla Farmu!

Líder v ostatných dňoch výrazne hýbe programom.

Prvé dni televíznej jesene potvrdzujú domnienky o tom, že pôjde pravdepodobne o vôbec najtvrdšiu sezónu medzi komerčnými televíziami. Tie si nenechajú ani centimeter priestoru, pričom v týchto dňoch intenzívne hýbe s programom Markíza.

Televízny líder si aktuálne nezachováva programovú suverenitu a aj za cenu náhlych zmien upravuje štruktúru v snahe zatlačiť alebo nepustiť vyššie konkurenciu. Prvou výraznou zmenou bolo vyškrtnutie Búrlivého vína a Farmy z utorka 1. septembra, kedy Joj nasadila štart Česko Slovensko má talent. Televízia zo Záhorskej Bystrice sa rozhodla reagovať tradičnou zbraňou – českou komédiou. Tentoraz vytiahla premiéru Dědictví 2. S komédiou chce zároveň konkurovať Talentu aj v stredu, keď ďalšou programovou zmenou zaradila reprízu snímky po ôsmej na Dajto.

Nasadením Dědictví 2 sa televízii v tento týždeň posunuli epizódy Farmy. Jej Druhý deň mala pôvodne vysielať v utorok, nakoniec pôjde v stredu, pričom v piatok odvysiela dve epizódy šou – Deň štvrtý a za tým Duel. Reality šou tak potiahne až k polnoci. Farmu ale nakoniec Markíza z utorka úplne nevyškrtla. Náhle sa rozhodla upraviť program a po komédii zreprízovala pondelňajšiu epizódu. Televízia týmto mohla navýšiť divácku základňu reality šou.

Zmenu urobil líder aj v ďalšom neskoršom večernom programe. Kým pôvodne chcel pravidelne po Farme po 23-tej vysielať akvizičný krimiseriál NCIS, rozhodol sa ísť na väčšiu istotu s vlastnou hranou tvorbou a to reprízami Rodinných prípadov. Podobný krok urobila Markíza už na jar, kedy podobný čas posilnila reprízami Zámeny manželiek.

Zámerne televízii nesedel program v nedeľu pri štarte Superstar, kedy sa Markíza s Novou rozhodli neprezradiť dopredu reálnu dĺžku úvodnej epizódy. Šou mala na oboch televíziách vrcholiť okolo 22-hej, u nás skončila až o 22:45. Markíza začala skutočný čas začiatku ďalšieho programu priznávať až v priebehu speváckej šou. Televízia týmto spôsobom chcela podľa všetkého neodhaliť dopredu zámer prekryť celú dĺžku relácie V siedmom nebi, ktorá vrcholila pred jedenástou. Rozborilova šou tak nedostala priestor na dlhší rast, podľa našich informácií sa pomer divákov napriek tomu v závere Superstar dorovnával.

Program Markíze nesedel ani so skorším nedeľným programom. Televízia urobila zmenu v accesse, keď proti repríze Avatara nenasadila plánovanú dvojičku Križovatka smrti 3 a predstavovací diel Farmy, ale opäť povolala do služby Babovřesky. Komédia mala poistiť lídrovi dobrý nábeh do správ, komédia nakoniec dosiahla podiel nad 25 %, čo je už len priemer Markízy. Avatarovi však nedovolili vyskočiť, atakoval 16 %.

Čítať viac...
Nahor