Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza riskom s Hornou Dolnou pohorela: Divákov poslala na Moju mamu, tá predbehla aj Farmu!

Markíza v snahe podporiť seriálovú novinku Kukučka narušila stabilitu podvečerného programu, pomohla skôr konkurencii.

Kukučka ani napriek veľkému zásahu Markízy do štruktúry nerástla. Diváci potvrdili nezáujem o seriál, ktorému nábeh mimoriadne zaradenej Hornej Dolnej nepomohol. Podľa našich informácií štvrtú epizódu sledovalo tradičných 4,5 % divákov pri podieli 20,2 %. Podľa predchádzajúcich výkonov tak Kukučka síce netratila no ani nezískala žiadnych divákov.

Horná Dolná dokázala dostať lídra do nadpriemeru, keď repríza prvej časti druhej série mala uhrať share 25,8 %. Markíza si však vysunutím Prvých Televíznych novín aj Reflexu k 16-tej hodine ublížila, keď spravodajstvo uhralo len 21,5 %, Reflex pod 19 %. Joj v tom čase držala divákov s Nákupnými maniačkami a podielom nad 19 % a magazínom Top Star s podielom 18,5 %. Noviny o 17 konkurencia Hornej Dolnej neoslabila, keď mali získať 20 %.

Komu zmena programu lídra pomohla, je Joj. Kým diváci Hornej Dolnej po jej skončení na Kukučke neostali, výrazne rástla zábavná šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, ktorá zaznamenala rekord s ratingom 5,8 % a podielom 25,9 %. Šou pritom sledovalo o niečo viac divákov ako večernú Farmu na Markíze.

Joj sa darilo aj so spravodajským pásmom, keď Krimi uhrali pod 26 %, Noviny 29,5 %. Tie ratingovo predbehli Televízne noviny, ktoré uhrali ďalší slabý podiel 29 %.

Ostro sledovaná bola aj situácia po ôsmej. Tam totiž Joj po prvý raz odskúšala novú stratégiu zaraďovania Divokých koní, keď ich zdvojila a prekryla nimi aj väčšinu Farmy. Prvýkrát s novou taktikou uspela, keď Divoké kone uhrali podiely takmer 18 % a 17,5 %. Búrlivé víno dosiahlo ďalší podpriemer stanice, keď malo získať share pod 22 %. Farma ratingovo oproti úvodným dňom zatiaľ klesá, malo ju sledovať 5,7 % divákov s podielom 24,6 %. Joj sčasti sama dopomohla k zníženiu výkonu reality šou, ktorej podiel rástol až po skončení Divokých koní.

V novej stratégii si polepšila zoznamka Farmár hľadá ženu s podielom nad 18 %. Markíza po pokusoch s Kukučkou a Superstar po 23-tej vrátila Rodinné prípady, dostali sa len nad 19 %.

Medzi menšími stanicami bolo opäť silné Dajto, ktoré odvysielalo snímku Rambo 2, tentoraz sa už ale z tak vysokého podielu ako pred týždňom netešilo, keď sa dostalo nad 8 %. Darilo sa aj Plus s filmom Largo Winch a podielom nad 6 %, stanici Doma stúpol Mentalista s podielom 7 %, Dila najprv podliezla 6 %, potom 10 %. Wau sa stabilizuje v nadpriemere s kriminálkami CSI Miami a CSI Las Vegas, ktoré jej uhrali podiely okolo 3 %.

Čítať viac...
Nahor