Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza registruje názov pre nový krimi seriál! Hlavnou postavou detektív

Krimi žáner na Slovensku ožíva.

Markíza už potvrdzuje, že aj v jej útrobách sa pracuje na žánri, ktorý dostal na istý čas na Slovensku oddych. Podobne ako v Joj aj v Záhorskej Bystrici sa pripravuje nový krimiseriál, ktorý by sa na obrazovky mohol dostať ešte tento rok.

Televízia si najnovšie registruje názov pre nový projekt, ktorý by v sebe mohol niesť prvky detektívky. Tie budú súčasťou napríklad aj nového historického krimi seriálu Joj 1890. Markíza si poisťuje značku Detektív Dušo, pričom pripojila aj prvú verziu loga.

Ako sme vás exkluzívne informovali, v útrobách televízie sa pracuje na novej kriminálke, ktorej hlavnú postavu má stvárniť Alexander Bárta. Či sa registrácia názvu týka práve tohto projektu, nie je známe. Na seriáli s Bártom by sa malo pracovať a nebude prekvapením, ak dôjde k nasadeniu na jeseň, nakedy ohlásila svoj nový akčný krimiseriál Za sklom televízna dvojka.

Registrované logo pre názov Detektív Dušo
detektiv duso

Markíza v minulosti vyrobila dve série vysoko hodnoteného krimi seriálu Mesto tieňov, ktorý jej však najmä v druhej sérii prepadával. Televízia dlho odkladala jej nasadenie, kým prvá sezóna bežala na jar 2008, druhá až od januára 2012. Na jeseň 2009 priniesli Markízy aj Joj na podvečer krimi projekty, líder seriál V mene zákona, na Kolibe vzniklo Prvé oddelenie. Nasledujúcu jar sa už v programe objavil len seriál Joj, neúspešná séria Markízy bola dovysielaná v lete.

Ešte pred V mene zákona sa do vysielania mala dostať na jar 2009 kriminálka Detektív Kripta. Markíza jej prípravu však stopla a namiesto nej ako konkurenciu Súdnej siene spustila Bez servítky. Plánovaný seriál sa spustenia dočkal až v lete 2010, kedy bolo odvysielaných len osem jeho častí.

Slovenská televízia v koprodukcii s tou českou priniesla na jeseň 2010 vlastnú Kriminálku Staré Mesto, o tri roky sa dočkala druhej série. Na jar 2011 televízna dvojka priniesla úspešný seriál Dr. Ludsky, pre súdne prieťahy v roku 2012 pokračovala pod názvom Dr. Dokonalý.

Foto: Úrad priemyselného vlastníctva

Čítať viac...
Nahor