Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza reaguje: S Hornou Dolnou je aj po jej najhoršom výkone od štartu spokojná!

Televízia napriek výraznému pádu seriál vyzdvihla.

Horná Dolná má, zdá sa, svoje najlepšie časy za sebou. Od minulej jesene sa definitívne vzdialila vysokým 15 ratingom či 40 percentám a s premiérovými časťami si musí zvykať na nový štandard. Seriál tento pondelok prekvapil veľkým prepadom aj oproti štartu piatej série, ktorý však Markíza negatívne nevníma.

Televízia naďalej pripomína „mimoriadny úspech fenomenálneho seriálu“, ktorý sa tento mesiac stal podľa hlasujúcich v ankete OTO aj Seriálom roka. Rating 10,3 %, ktorý tento týždeň Horná Dolná v premiére dosiahla, označuje za vysoko nadpriemerný. „Premiérová epizóda mimoriadne úspešného komediálneho seriálu s názvom Zlatá horúčka dosiahla v tejto obchodne relevantnej cieľovej skupine vysoko nadpriemerný rating 10,3 % aj trhový podiel 28,3 %. Skvelú zábavu v podaní obľúbených hercov si vychutnávalo celkovo 444-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov,“ uviedla v tlačovej správe.

Markíza sa tak prispôsobuje aktuálnym pomerom. Rating nad desiatimi percentami je dnes pre televízie jasným úspechom, seriál k tomu udržal pozíciu top programu dňa. Horná Dolná však dosiahla vôbec najhorší výkon od štartu. Jej doterajšie minimum bolo vo finále 4. série minulú jeseň, kedy jej rating klesol na 11 % s podielom 31,7 %, celkovo tento diel sledovalo 471-tisíc divákov.

Veľmi negatívne si Horná Dolná vedie v porovnaní s predošlou jarnou sezónou. Markíza informovala, že počas nej sledovalo premiérové časti seriálu v priemere 735-tisíc divákov. Oproti tohtotýždňovej epizóde tak komediálny seriál stratil medziročne takmer 300-tisíc divákov.

Markíza sa novému štandardu prispôsobila aj pri Televíznych novinách. Tie už definitívne stratili kontakt s kľúčovou 30 % hranicou, ktorá pre ne znamenala ešte úspech. Televízia aktuálne vyzdvihla ich pondelňajší výkon 8,2 ratingu s podielom 25,1 %, nakoľko sa správam podarilo predbehnúť Noviny. V celkových číslach sa však tak výrazne nepresadili, predbehlo ich Inkognito, Noviny boli vpredu o 100-tisíc divákov.

 

Čítať viac...
Nahor