Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza reaguje na vyhodenie Búrlivého vína z večerov: Ideme podľa plánu!

Markíza ešte začiatkom roka avizovala, že seriálu vysielací čas nezmení, v priebehu pár týždňov ho nakoniec presúva už druhýkrát.

Dva roky bol hlavným ťahákom a hitom Markízy, dnes ju ťahá ku dnu. Búrlivé víno v priebehu posledného roka stratilo približne polovicu svojich divákov a počas večerov, ako je už známe, končí.

K tomuto kroku pristupuje Markíza len necelý mesiac po tom, čo oznámila presun Búrlivého vína z 20:30 na 21:40. Oficiálne to oznámila koncom februára, po prvýkrát šiel seriál stabilne v neskoršom čase od 1. marca. Už ani to ale neplatí, keď televízia minulý týždeň ohlásila, že Búrlivé víno vysunie v apríli už na 17:50.

Napriek tomu, že okolo niekdajšej vlajkovej lode lídra zavládol v rámci nasadzovania chaos, Markíza podľa oficiálnych vyjadrení koná podľa svojich plánov. „Ideme presne podľa programových plánov,“ zareagovala pre Plusku na ďalší presun seriálu hovorkyňa Markízy, Tatiana Tóthová. Zároveň dodala, že televízia chce vyjsť v ústrety čo najväčšiemu počtu divákov.

Zaujímavosťou je, že prvý presun na 21:40 urobila Markíza z týždňa na týždeň programovou zmenou. Tentokrát si na zmenu času počká tak, aby nový slot 17:50 zaznamenali všetky najmä tlačené periodiká.

Už k dvojnásobnej zmene vysielacieho času Búrlivého vína pristúpila televízia po tom, čo v januári tohto roka pre Aktuality.sk ubezpečila, že seriál ponecháva na 20:30. “Pozícia Búrlivého vína je stále veľmi silná. Búrlivé víno ustalo aj niektoré programové ataky konkurencie a musíme uznať, že hoci je to pokročilá sezóna, stále sa vie udržať. Búrlivé víno bude aj naďalej pokračovať vo svojom vysielacom slote,” povedala programová riaditeľka lídra Silvia Majeská. Už v tom čase pritom mohla Markíza očakávať výkony, ktoré nakoniec seriál odsúdili k chaotickým presunom.

Čítať viac...
Nahor