Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Ivan Kašša, Alžbeta Ferencová

Nové projekty

Markíza reaguje na úspech Ivety: Láka tvorcov aj hercov, Ferencová hviezdou nového seriálu!

Televízny líder ohlásil seriálovú novinku, do ktorého ako ústrednú tvár získala hviezdu aktuálne najsledovanejšieho programu na Slovensku.

Televízna dominancia Ivety môže ovplyvniť ďalšiu seriálovú tvorbu televízií.

Iveta sa od prvého týždňa vysielania stala najsledovanejším programom na Slovensku, pričom ako v obchodnej cieľovke, tak v celkovom počte divákov pravidelne v každom týždni ovláda televíznu sledovanosť.

Uplynulú nedeľu sa jej to podarilo s ratingom 10,7 %, keď ako jediný program na trhu v celom týždni prekročila 10-percentnú ratingovú hranicu, celkovo pritiahla priemerne 555-tisíc divákov a za celý večer ich zasiahla až približne 700-tisíc.

Zaujala aj Markízu

Seriálový hit Jojky, ktorý si udržuje rekordné postavenie aj dva týždne pred finále, zaujal tiež televízneho lídra.

Ivete sa darí dosahovať sledovanosť, pri akej minulý rok na jar dominovala slovenskému trhu Druhá šanca, pričom v obchodnej cieľovke je ešte sledovanejšia, než druhá séria Druhej šance vysielaná na jeseň. Aj vtedy však dramatický seriál s Jánom Koleníkom potvrdil postavenie najsledovanejšieho seriálu na trhu v celej sezóne.

Markíza podľa viacerých informácií po rekordnej sledovanosti aj mimoriadnych ohlasoch verejnosti či médií oslovila viaceré mená, ktoré na seriálovej Ivete pracovali.

Zamerať sa mala aj na tvorcov, ktorých chcela zlákať pre vlastný seriál.

Za Ivetou stojí český scenárista Petr Kolečko, ktorý v Česku priniesol podobne kontroverzný seriálový fenomén Most!. Práve po ňom Kolečka oslovila Jojka a začala s ním pravidelne spolupracovať.

Markíza aktuálne ohlásila prípravu nového seriálu, do ktorého ako hlavnú hviezdu zlákala Alžbetu Ferencovú.

Aj v tomto prípade pôjde o 8-dielnu minisériu, ktorý televízia predstavila práve prostredníctvom hereckej akvizície v podobe Alžbety Ferencovej.

„Ústrednú dvojicu v atraktívnej novinke budú tvoriť Slovenka a Čech, pričom hlavnej ženskej role sa zhostí aktuálne mimoriadne obľúbená a talentovaná herečka, speváčka, tanečnica a modelka Alžbeta Ferencová, ktorá je známa aj pod pseudonymom Zea,“ uviedla Markíza.

Ferencová kedysi v pravidelnom televíznom formáte začínala práve na obrazovke Markízy. Vtedy sa jej však dočkalo opačných reakcií, než je tomu dnes.

Televízny líder v roku 2016 oživoval kedysi legendárnu reláciu Koleso šťastia, do ktorej po boku moderátora Lukáša Adamca obsadila v úlohe asistentky práve Ferencovú. Tá za svoje vystupovanie v programe schytala posmech aj ostrú kritiku divákov.

Relácia sa po čase stala televíznym prepadákom a Markíza posledné nakrútené premiérové časti dokonca odvysielala až po rokoch na menšej stanici Doma.

Staví na česko-slovenské spojenie

Podobne ako miniséria Iveta bude Markíza ťažiť zo spojenia česko-slovenských tvorcov.

Ďalšia novinka s Alžbetou Ferencovou bude v tomto prípade koprodukčný česko-slovenský komediálne ladený krimiseriál, ktorý vznikne v spolupráci s produkčnou spoločnosťou DNA Production.

Stojí producent Rasťo Šesták a oceňovaný režisér Peter Bebjak, Markíza však zatiaľ nepovedala, či bude nový seriál aj režírovať.

Autorsky za seriálom stoja tvorcovia Tomáš Grombíř a David Musil, ktorí sú spoločne s Petrom Nagym aj hlavnými scenáristami novinky.

Novinku na obrazovky prinesú Markíza a Nova spoločne, pričom nielen pre tvorcov od nej môžu mať veľké očakávania.

So seriálom sa totiž vyberú do mimoriadne obľúbenej dovolenkovej destinácie, keď sa krimiseriál bude odohrávať v Chorvátsku. Nakrúti sa tam rovno väčšina seriálu, menšia časť výroby prebehne v Česku a na Slovensku.

„Tento nový projekt v sebe spája všetko, čo má divák v televíznych seriáloch rád – napätie, dobrodružstvo, humor a postavy, aké každý z nás už niekedy stretol a dokáže si predstaviť, že by sa s nimi mal o čom rozprávať. Kriminálne prípady, ktoré sa odohrávajú v krásnom prímorskom prostredí, majú výnimočnú atmosféru a vďaka humoru a energii hlavných predstaviteľov, spolu s atraktívnymi príbehmi, je to presne to, čo chceme priniesť aj na naše obrazovky – pocit dovolenky s trochou napätia,“ uviedol producent seriálu, Rasťo Šesták.

 

Čítať viac...
Nahor