Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza reaguje na nízke čísla, MasterChef aj Svokra o 20:30 skončí! Dobre vedieť mení čas

Líder napriek investíciám vo viacerých slotoch o 20:30 prepadáva, po piatku zmení program aj v ďalšie dni.

Markíza opäť reaguje na slabú výkonnosť programov. Iba pred dvomi dňami škrtla z najbližšieho piatka Zámenu manželiek, ktorá ju predtým dvakrát v tento deň o 20:30 spravila trhovou trojkou, a namiesto šou vysunula o týždeň skôr vysielanie komediálnej série Babovřesky. Momentálne po tejto zmene reaguje aj na slabé utorky a štvrtky.

Problematické sú tieto dni od začiatku roka, keď najprv o 20:30 vysielala nefungujúce Búrlivé víno a neskôr začala prepadávať s MasterChefom. Minimálne k priemeru stanice ju dokázala dostávať Farma, ktorú však práve pre kuchársku šou zosunula až k desiatej hodine. MasterChef už na svoje hlboko podpriemerné výkony raz doplatil, keď ho Markíza náhle škrtla z utorkov a miesto neho zaradila Svokru. Ani tá sa však nechytila a posledný utorok dokonca aj ona dosiahla post až trojky trhu. Zároveň si MasterChef slabo vedie vo štvrtky.

Markíza už definitívne stratila s jeho výkonmi trpezlivosť a po prvý raz ho nakoniec predsa len zosunie do neskoršieho času. Rovnaký proces urobí aj so Svokrou. Markíza zatiaľ plánuje zmenu od 25. týždňa, no zo skúseností aj z tejto sezóny nebude prekvapením, ak program upraví skôr.

Namiesto týchto dvoch šou na lepší čas vysúva kvíz Dobre vedieť!, ktorý začala od polky mája udomácňovať v neskoršom čase o 21:50. Dobre vedieť! sa tak stane jej hlavným programom o 20:30, prvýkrát by sa tak oficiálne malo stať 21. júna. Môže to byť aj skôr. Rovnako tak sa na pol deviatu vysunie aj vo štvrtky, kde pôjde proti úspešného komediálnemu seriálu Joj Naši.

Pokiaľ Markíza dostojí svojim súčasným plánom, zmena príde až v týždni, keď MasterChef ponúkne svoje finále. To je naplánované na 23. júna, kde ráta televízia s kuchárskou šou o 21:30. Od tohto týždňa zároveň končí v pondelky Horná Dolná a rovnako už od pondelka 20. júna nepôjde premiérový Kredenc. Namiesto tejto dvojky zaraďuje líder komédiu Tady hlídám já. V ďalších týždňoch, ako sme vás exkluzívne informovali, má prísť do tohto času šou Vo štvorici po Slovensku a seriál Okresní přebor.

Zmena vysielacieho času Dobre vedieť! až na konci júna môže naznačovať, kde bude Markíza šou chcieť vysielať počas letných prázdnin. Aj počas leta totiž avizuje pokračovanie premiér kvíz šou. V predbežných plánoch jej miesto našla hneď v niekoľkých slotoch, objavila sa už aj denne o 18-tej a so špeciálmi taktiež v stredy o 20:30. Tam aktuálne ale umiestnila novinku Šťastný domov.

Čítať viac...
Nahor