Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza reaguje na neúspech: Okamžite vyťahuje premiérovú Hornú Dolnú, zaútočí na ZOO!

V priebehu piatich dní nového roka mení Markíza prime-time druhý raz, potvrdzujú sa pritom viaceré informácie nášho portálu.

Rovnako ako minulú jeseň tak aj počas tejto jarnej sezónu nasadzuje Markíza Hornú Dolnú programovou zmenou. Televízia reaguje na neúspech štartu siedmej série Búrlivého vína, ktoré napriek najsilnejšej kampani počas sviatkov a taktiež urýchlenému štartu v pondelok prepadlo. Nečelilo pritom žiadnej silnej konkurencii, ktorá sa však už budúci týždeň črtá.

Joj v pondelok 11. januára štartuje svoju novinku ZOO, ktorej Markíza čeliť Búrlivým vínom skutočne nebude. Televízny líder po druhý raz v tomto roku zasahuje do štruktúry v prime-time, keď škrtá zo spomínaného pondelka Búrlivé víno a nahrádza ho premiérovou Hornou Dolnou.

Televízia k tomu nevyťahuje hocijakú časť. Definitívne potvrdzuje exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o tom, že vyrobila vianočnú epizódu, nakoľko odvysiela vianočnú Hornú Dolnú. Tú sa tak rozhodla, zdá sa, pošetriť a neminúť si ju počas sviatkov. Ponechala si ju na čas, kedy to bude najviac potrebovať.

Či sa Horná Dolná ustáli rovnako ako minulý rok hneď skraja roka v programe lídra, je nejasné. Január aj február sú mesiace, počas ktorých nedokáže televízia potenciálne vysoké ratingy zobchodovať naplno a tak prichádza o časť ziskov, ktoré by mohla dosiahnuť pri nasadení v hlavnej sezóne.

Horná Dolná je pre Markízu produktom, s ktorým od minulej jesene útočí na silné programy konkurencie. Urobila tak aj začiatkom septembra 2015, kedy štartu druhej série seriálu nedopriala ani kampaň a nasadila ju operatívnou programovou zmenou proti úspešne odštartovanej šou Česko Slovensko má talent. Zároveň na jeseň zvýšila jej výskyt v štruktúre, keď ju začala značne reprízovať.

Markíza vyťahuje Hornú Dolnú programovou zmenoupo tom, čo sa jej v pondelok náhle menenie programu vypomstilo. Na začiatku tohto roka sa rozhodla vyhodiť z pondelka aj utorka plánované filmy a urýchliť návrat Búrlivého vína aj Kredencu. Oba programy napriek premiéram prepadli. Markíza takto narýchlo zasahuje do štruktúry od minulého roka.

Čítať viac...
Nahor