Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza ráta po Novom roku s útokom: Oteckov pripravuje na veľký podvečerný súboj s konkurenciou!

Markíza odštartuje tretí rok vysielania Oteckov, očakávať môže rovnaký útok, aký v rovnakej fáze vysielania proti Búrlivému vínu predviedla Joj.

Nový rok sa nesie najmä v znamení očakávanej seriálovej novinky Joj Nový život. Okrem toho, že Joj po dlhšom čase taktiež skúsi nasadiť dennú sériu, s ktorou bude počítať ako nosným programom pre celú jarnú sezónu, veľkú váhu mu prikladá aj Markíza, ktorá pre štart nového seriálu prekopala svoj večerný program.

Joj ohlásila štart dennej novinky na sviatočný pondelok 6. januára, pričom práve od tohto dňa Markíza zmenila svoje už vydané programové plány. Proti úvodu Nového života miesto emotívnej snímky Obyčajná tvár vyťahuje fantazijnú snímku cielenú na fanúšikov Harryho Pottera, Fantastické zvery a ich výskyt, na utorok narýchlo vytiahla ďalšie nové časti jej jesenného hitu Utajený šéf, z ktorého však nové slovenské časti neodvysiela, a pôvodne utorňajšiu veľkú reality novinku Svadba na prvý pohľad presunula na štvrtok, kde pôvodne počítala iba s reprízami Kuchyne a nechala by tak konkurencii otvorený priestor.

Markíza intenzívne promuje filmovú premiéru nasadenú programovou zmenou proti štartu Nového života, pripravila netradične aj teasingovú fázu

Joj počíta s vysielaním Nového života podľa programu bežne v utorky až štvrtky v hlavnom vysielacom čase o 20:35, v ktorom dosiaľ nasadzovala takmer všetky svoje denné seriály. Napriek tomu môže Markíza preventívne stále rátať s variantom, že sa nový denný seriál Joj má stať novou zbraňou konkurencie na Oteckov, ako pri Novom živote viacerí očakávali. 

Netradične už počas vianočných sviatkov tak vytiahla Markíza promo na novú piatu sériu Oteckov, ktorú promuje hneď štvoricou polminútových spotov. Každý z nich je postavený na jednom z hlavnej štvorice protagonistov. Televízia v spotoch zdôrazňuje dátum štartu novej série, ktorý je naplánovaný na pondelok 13. januára. Joj by však aj v tomto období mala s Novým životom počítať v prime-time.

Jedna zo štyroch upútaviek na novú sériu Oteckov

Okrem tohto preventívneho kroku sa Markíza zároveň kampaňovo posilňuje aj v deň štartu Nového života, keď na jej pomery netradične vytiahla na spomínanú snímku Fantastické zvery a ich výskyt aj teasingovú fázu proma (prvé video v článku), ktorú zvykne pripravovať skôr Joj pre svoje veľké premiéry.

Očakávanie Markízy, že sa Nový život mohol či môže objaviť v podvečernom čase, je pritom oprávnené aj skúsenosťou z minulosti. V roku 2015, rovnako presne po dvoch rokoch vysielania, sa Joj podarilo zraziť úspech dovtedy neohrozeného hitu Búrlivého vína, ktoré nepretržite takmer dva roky kraľovalo prime-time a definitívne oslabilo aj dovtedajší nezmar Panelák. Joj proti piatej sérii Búrlivého vína vytiahla rovnakú zbraň od totožných tvorcov, novú sériu Divoké kone, ktorá zobrala Búrlivému vínu kľúčových divákov, ktorí sa už k nemu nevrátili.

V prípade Nového života sa pritom už teraz hovorí o podobnosti s Panelákom, či už pre niektoré hlavné tváre ale aj štýl prvých upútaviek, ktoré pripomínajú prvú kampaň pred štartom Paneláku. Oteckovia sú pritom seriálom, ktorí vznikli napriek zahraničnej predlohe ako zadanie pripraviť denný seriál, ktorý sa štýlom odkloní od dramatických sérií ako Búrlivé víno či neúspešná Kukučka a priblíži sa práve Paneláku.

Upútavky na Nový život viacerým pripomínajú úvodnú kampaň pred štartom Paneláka

Čítať viac...
Nahor