Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prvýkrát v tomto roku valcovala! Horná Dolná ju vystrelila, s novou sériou však výrazne stratila

Vo vedení bola aj Farma, Inkognito však bolo blízko. Kredenc odsunutý k noci sa vyhrabal z podpriemerov.

Horná Dolná sa opäť stala záchranou Markízy. Komediálny seriál nahradil v slote hlboko neúspešný Divoký Zapadákov, pričom so štartom piatej série výrazne dvihol výkon televízie. Kým tá sa predchádzajúce týždne s westernovým sitkomom hýbala len okolo 4,5 ratingu, tento pondelok ho takmer strojnásobila, keď sa Horná Dolná vrátila s ratingom 12,4 % a podielom 33,8 %. Samotný seriál však potvrdzuje minuloročný značný úbytok divákov a oslabenie podielu na trhu. Ešte štvrtá séria vlani začiatkom septembra štartovala na ratingu 15,5 % s vysokým podielom 43,3 %.

Horná Dolná pomáhala aj ďalšiemu programu Markízy. Prvý deň na ôsmej Farme sledoval takmer rovnaký počet divákov ako predstavovací diel, celkovo ich bolo 6,5 % s podielom takmer 25 %. Kredenc sa vďaka odsunu do horšieho času a výrazne lepšiemu nábehu vyhrabal z podpriemerov, jeho podiel mal ísť cez 22 %, rating však prekročil len 3 %. Aj v týchto slotoch Markíza medzitýždenne výrazne rástla.

Inkognito popri overenej konkurencii Markízy už značne stratilo. Vzdialilo sa okoliu desiatich ratingov, keď ho sledovalo 7 % divákov s podielom pod 20 %. Popri premiérovej Hornej Dolnej však nadviazalo na situáciu z jesene, kedy v pondelky začalo na jej úkor silnieť a ťahať sa k siedmim ratingom. Ide tak preňho o úspech, v minulosti vedelo popri komediálnom seriáli uhrávať len okolo 5,5 ratingu. Reprízová časť Inkognita skončila neďaleko Farmy, tesne prekročila 22 %.

Na menších staniciach napriek nástupu Hornej Dolnej vysoko uspeli Vymenené životy s podielmi okolo 7 a nad 9 %. Len okolo pol ratingu stratili na výrazne nákladnejší Kredenc. Špecialista na Dajto podliezol 5 %, Práskač na Plus šiel na 4 %. Kriminálky na Wau sa hýbali okolo 2 a 3 %.

Podvečer ostala v čele Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom 20,5 %, Rodinné prípady mali atakovať 18 %. Dvihli sa Televízne noviny s podielom cez 25 %, Noviny uhrali 26 %. Markíza prvýkrát v tomto roku dokázala výrazne zabodovať, v prime-time vyhrala s náskokom šiestich podielových bodov s výkonom 27,5 %. Posilnila aj celodenne, kde vystrelila nad 24 %.

Čítať viac...
Nahor