Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza proti Joj opäť vytiahne Babovřesky: Rozborilovu šou nimi tentoraz prekryje úplne celú!

Markíza taktiku voči Joj ešte o niečo vyšperkuje.

Do tretice Babovřesky. Televízny líder, ako sme vás už vo štvrtok informovali, opäť zareaguje na trhovú dvojku a aj tento raz sa centrom jeho záujmu stáva Tanec snov. Kým pôvodne Markíza plánovala na Veľkonočný pondelok potešiť aj menších divákov televíznou premiérou animovaného hitu Hotel Transylvania, po oznámení mimoriadneho presunu Tanca snov na pondelok bude jej program vyzerať inak.

Po druhý raz nasadí proti tanečnej šou Joj českú komédiu Babovřesky, avšak tentoraz s tým rozdielom, že neponúkne premiéru, ale reprízu prvej časti. Svoj tlak proti Tancu snov však ešte o niečo vyšperkuje, keď šou po prvý raz silným filmom prekryje úplne. Babovřesky plánuje vysielať od 20:30 až do 23:35. Je to o dvadsať minút viac, než trvala premiéra filmu v polovici januára, vtedy však Markíza obetovala jeden brejk.

Prvú aj druhú nedeľu, kedy sa tanečná šou vysielala, končili filmy Markízy okolo pol jedenástej až jedenástej, pričom Tancu snov vždy ostávala približne hodina vo voľnejšom nastavení, kedy šou mohla rásť. Ak reprízová „jednotka“ Babovřesiek uspeje, Rozborilova relácia už nebude mať žiadny priestor na rast.

Prvé Babovřesky poslúžili Markíze 12. januára, keď mali oslabiť štart celebritnej šou Sladký život. Joj nakoniec plnú pilotnú časť novinky uviedla o deň neskôr, čím sa vyhla silnej českej komédii. Druhé Babovřesky zaradila Markíza po zmene programu na nedeľu 8. marca, vtedy sa pokúsila oslabiť štart tanečnej šou Tanec snov. Cieľ sa lídrovi podaril, keď výrazným spôsobom pokoril Rozborilovú šou. Tú má Markíza v hľadáčiku dodnes.

Čítať viac...
Nahor