Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza priznáva: Búrlivé víno bude ťahať takmer do desiatej! Zaberie celý večer

Markíza už oficiálne potvrdzuje, že denným seriálom zaberie po spravodajstve prakticky celý prime-time.

Markíza prichádza s ďalšou reakciou na nepriaznivý vývoj sledovanosti Búrlivého vína. Len tento týždeň do vysielania nasadila veľkú emotívnu upútavku a predstavila tiež novú štruktúru, v ktorej urobila zásadnú zmenu a Chart Show nasadila namiesto piatkových večerov na stredy. V piatky to skúsi s Búrlivým vínom, ktoré sa v posledný deň v týždni vyhne Divokým koňom.

Ďalšou zásadnou zmenou je predĺženie stopáže Búrlivého vína. Od marca televízia priznáva, že seriál nebude končiť o 21:35 ani 21:40, tento raz avizuje čas až 21:50. V tomto čase bez jednej minúty už pri tom Búrlivé víno dvakrát vyvrcholilo aj tento týždeň a to v utorok a štvrtok. Televízia tak bude pokračovať v naťahovaní dĺžky seriálu, ktorú zaviedla tento rok. Minulú sezónu končili hlavné denné seriály medzi 21:40 – 21:45, tento rok sa vyposúvali priamo k času 21:45 a už ju ťahajú opäť bližšie k desiatej hodine. Markíza tak zaberie spravodajstvom a Búrlivým vínom prakticky celý prime-time. Slabšími Rodinnými prípadmi si tak bude menej kaziť denný prime-time podiel.

Markíza touto zmenou zároveň skúsi využiť čas, v ktorý sa už nebude Búrlivé víno prekrývať s Divokými koňmi, na posilnenie jeho sledovanosti. Zároveň jej posun priznaného vysielacieho času dáva možnosť na ďalšie menšie natiahnutie stopáže seriálu. Podobne dlhú stopáž pri tom zaviedla na prvý týždeň Divokých koní Joj, ktorej sa vyplatila. Seriál si držal vysoké číslo v priebehu celého dielu, ktorý končil až po desiatej, čo televízii výrazne prispelo k zlepšeniu denného prime-time podielu.

Markíza zároveň od utorka 3. marca vracia do programu Zámenu manželiek. Nasledovať bude po Rodinných prípadoch, ktorých nový priznaný čas tak bude 21:50. Zámenu manželiek a jej reprízy plánuje Markíza vysielať v utorky a štvrtky o 22:50. V tomto čase ju dokáže porážať Joj so svojím Sladkým životom, na ktorý nestačí akvizičný seriál Stúpenci.

Čítať viac...
Nahor