Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prišla o komédiu S tebou ma baví svet, získala však späť Tri oriešky pre Popolušku či Slunce, seno!

Televízie si po druhý raz žrebovali české klasiky, známe sú najväčšie úlovky Markízy a Joj.

Veľké české klasiky si televízie opäť delili medzi sebou. V pondelok prebehol historický druhý žreb filmov, ktoré patria pod český Národný filmový archív, na ktorom si Markíza, Joj a RTVS prerozdeľovali filmy pre rok 2018. O žrebe informoval generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega.

Kým do minulého roka vysielala prakticky všetky najväčšie klasické české tituly Markíza, od tohto roka sa o ne musí deliť so svojimi konkurentmi. Pre tieto Vianoce takto prišla o tradičnú klasiku jej Štedrého dňa Tri oriešky pre Popolušku či o prvé dve komédie Slunce, seno,… a budúci rok budú na jej obrazovke chýbať ďalšie klasické tituly.

Po vlaňajšom zisku Popolušky sa najväčším tohtoročným úlovkom Joj v žrebe českých filmov stala komédia S tebou mně baví svět, ktorá patrila ku každoročným highlightom Markízy spomedzi klasík. Vysielala ju pravidelne deň či dva pred Štedrým dňom. Pre Joj je zisk filmu o to cennejší, že túto jar odvysielala seriálový hit Prázdniny inšpirovaný práve touto legendárnou komédiou. Pokračovať v ňom pritom bude práve v roku 2018.

Joj tiež pre budúci rok získala rozprávkovú komédiu Dívka na koštěti, ktorá taktiež patrila k stabilným titulom Markízy. Tento rok ju nasadila na sviatok Sedembolestnej Panny Márie 15. septembra. Spomedzi rozprávkových klasík bude najväčším budúcoročným vianočným titulom Joj rozprávka Byl jednou jeden král…, ktorú taktiež na svojej obrazovke odvysiela po prvýkrát. Markíza rozprávku uvádzala pravidelne v priebehu sviatkov v rámci denného programu.

Svojho majiteľa pre rok 2018 už pozná aj najväčšia vianočná klasika Tri oriešky pre Popolušku. Kým pre tieto Vianoce ich premiérovo získala Joj, budúci rok sa podľa našich informácií majú po ročnej pauze opäť vrátiť do Markízy. Pre tohtoročný Štedrý deň si ale bude musieť vystačiť bez nich, okrem tradičnej Perinbaby či Mrázika bude mať Markíza k dispozícii vlastnú novú rozprávku Přání k mání, ktorú koprodukovala s Českou televíziou.

Markíza okrem toho, ako informoval portál Mediálne.sk, získala späť aj prvé dva diely trilógie Slunce, seno,…, ktoré tento rok premiérovo vysielala Joj. Markíza tak vôbec prvýkrát nemohla odvysielať naraz celú trilógiu, nakoľko tretie pokračovanie Slunce, seno, erotika nespadá pod Národný filmový archív a predáva sa samostatne.

Markíza tiež ďalej zakúpila klasické filmy Marečku, podejte mi pero!, Traja veteráni, O statečném kováři, Honza málem králem, pokračovať rovnako bude vo vysielaní rozprávkových klasík Pyšná princezná a Princezná so zlatou hviezdou.

Z ďalších titulov Joj zverejnila zakúpenie svojej klasiky Copak je to za vojáka, získala tiež komédie Sněženky a machři alebo Adéla ještě nevečeřela. Odvysielať by tiež mala filmy Jak sa budí princezny a Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách.

Čítať viac...
Nahor