Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Markíza prichádza o ďalšiu hviezdu: Populárny komik si to po rokoch namieril k Evelyn do Jojky!

Markíza prestala spolupracovať s oboma výraznými komikmi, na ktorých stavala v uplynulých rokoch svoje kľúčové programy.

Ďalšia internetová tvár, ktorá prerazila na televíznej obrazovke, sa z Markízy vytráca.

Dnes už u širokej verejnosti známy komik František Košarišťan, známy pod pseudonymom Fero Joke, sa dostal do hľadáčika televízneho lídra v období jeho rastúcej popularity na sociálnych sieťach v roku 2018.

Markíza začala hľadať spôsoby, ako s vychádzajúcou hviezdou internetu spolupracovať.

Cestu k ich spojeniu otvorilo získanie komičky Evy „Evelyn“ Kramerovej, ktorú televízia získala priamo do vlastných radov v roku 2017. Evelyn a Fero Joke sú dlhoroční priatelia.

Ako prerazil v Markíze

František Košarišťan sa napokon v roku 2018 objavil na Dni otvorených dverí Markízy, a to práve spoločne s Kramerovou.

Krátko pred tým totiž dostal na webe Markízy vlastnú krátku reláciu Maja, postrach Markízy, s ktorou sa objavil aj na DOD.  Ústredná postavička z jeho internetových videí, dôchodkyňa Maja, v nej sprevádzala zákulisím televízie.

Fero Joke bol v tom čase ešte stále známy primárne u užívateľov sociálnych sietí.

Komika si najprv všímali skôr bulvárne weby vďaka jeho paródiám na exponované tváre či politické dianie, postupne sa stával hosťom v rozhlasových reláciách a neskôr aj v televíznych programoch. Časom bol hosťom relácií Dobre vedieť, Záhady tela, Neskoro večer, Milujem Slovensko alebo Chart Show.

Prvý veľký televízny priestor dostal v roku 2021, keď ho Markíza spoločne s Evelyn obsadila ako súťažiacich 6. série šou Tvoja tvár znie povedome.

Televízia v tom čase prichádzala so sériou zmien v ťažiskovom nedeľnom formáte, ktorý sa snažila nabiť silnými menami a osloviť aj mladšie ročníky. Zámer jej vyšiel, keď Tvoja tvár zaznamenala raketový nárast sledovanosti a jeden z najúspešnejších ročníkov.

Fero Joke si tak v krátkom čase získal novú masu televíznych fanúšikov. Práve vďaka jeho úspechu ho Markíza napokon lákala aj na účinkovanie v tanečnej šou Let´s Dance, ktorej sa napokon aj zúčastnil pri jej návrate na obrazovky na jar 2022. Vypadol v 3. kole.

Fero Joke v úvodnej dokrútke Let´s Dance

Na jeseň 2022 ešte dvakrát hosťoval v 7. sérii Tvoja tvár znie povedome – okrem dvoch špeciálnych vystúpení navyše v samotnom finále zasadol aj do poroty.

V apríli tohto roka sa objavil tiež v Televíznych novinách v rámci pravidelnej rubriky Jána Tribulu, v ktorej so známymi tvárami putuje po horách.

Pôjde do Jojky?

V uplynulých mesiacoch už Markíza s oboma komikmi prestala spolupracovať.

Ešte vlani televízia potichu ukončila dlhoročnú spoluprácu s Evelyn, ktorá sa napokon dohodla na ďalšom pôsobení v Jojke.

Prvou lastovičkou bolo moderovanie galavečera SOWA, ktorý sa tento rok po prvý raz konal na obrazovke Joj, zasadla tiež do panela hádačov Inkognita a účinkovať bude v pripravovanom seriáli.

Ku svojej dlhoročnej kamarátke si to namieril aj Fero Joke.

Dvojica, ktorá niekoľko rokov zabávala divákov Markízy, v uplynulých hodinách zverejnila viacero „storíčok“, na ktorých sa označila v priestoroch TV JOJ na bratislavskej Kolibe.

Komici sa nakrútili aj v maskérni pred prípravou relácie.

Podľa prvých informácií malo ísť nateraz o výrobu nového Inkognita. Fero Joke by sa takto na obrazovke Joj po prevzatí si ocenenia na galavečere SOWA objavil iba po druhýkrát.

Trend angažovania internetových komikov na obrazovke odštartovala práve Joj.

Ešte v roku 2014 sa snažila nájsť miesto pre vtedajšiu absolútnu hviezdu medzi mladými – youtubera Goga, ktorého zavolala hosťovať do jednej časti Paneláku. Šlo o jeden z prvých prienikov čisto internetového fenoménu na televízne obrazovky. Gogo sa neskôr objavil aj v Inkognite.

V roku 2015 našla formu rovno vlastného formátu pre vtedajšiu novú hviezdu sociálnych sietí Evelyn, s ktorou natočila 10-dielny seriál Svet podľa Evelyn. Vysielala ho rovno po v tom čase najsledovanejšej šou Česko Slovensko má talent.

V súčasnosti trend prevzala Markíza, ktorá silné instagramové tváre obsadzuje do Pána profesora či reality šou Love Island, Farma alebo Ruža pre nevestu. Nezaostáva však ani Joj s jej dennými reality šou Bez servítky a Nákupné maniačky.

 

Čítať viac...
Nahor