Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prichádza aj o najväčšiu istotu! Horná Dolná proti Talentu stráca na sile, slabne aj Kukučka

V stredu Markíza posilnila konkurenciu voči Talentu zdvojením Hornej Dolnej, už premiérová časť jej však významne oslabila.

Jarný veľký hit Markízy klesá. Televízia vytiahla Hornú Dolnú ako svoju najväčšiu istotu v čase veľkého nástupu Česko Slovensko má talent, vďaka čomu šou už v druhú stredu oslabila a z podielov blízkych 40-tke ju skrotila k 30-tim percentám. Horná Dolná pritom dokázala splniť úlohu, keď sa dostala nad ratingovú 15-tku a podielovú štyridsiatku.

Už pri druhom strete v súčasnosti najsilnejších televíznych produktov sa však situácia otáča. Horná Dolná podľa našich informácií už po započítaní archívu klesla na 11,9 % ratingu s podielom 33 %. Šou Česko Slovensko má talent si pritom oproti minulému týždňu polepšila na totožný rating 11,9 % s podielom 33,7 %. V počte divákov o tisícku vyhral komediálny seriál a stal sa najsledovanejším programom dňa.

V 12+ bol lídrom Talent s celkovým počtom divákov 646-tisíc, Hornú Dolnú sledovalo 580-tisíc divákov. Medzitýždenne zaznamenal seriál pokles o približne 150-tisíc divákov.

Markíza zlepšila výkon oproti predchádzajúcim dvom stredám s nasledujúcim večerným programom, keď namiesto Farmy zaradená repríza Hornej Dolnej už neprepadla vďaka ratingu 7,5 % a podielu 25,9 %. Joj sa však darilo aj so zostrihom Neuveriteľné talenty sveta pri ratingu 7 % a podieli 27 %. V stredu sledovanosťou miešala aj Liga majstrov, ktorá na Jednotke dosiahla vysoké podiely pod 10 a 15 % v 12 – 54.

Markíze sa naďalej nedarí s podvečerným daily seriálom Kukučka. Oproti prvému týždňu stratil výraznú časť divákov, keď z ratingov okolo 4 – 4,5 % sa tento týždeň prepadá bližšie k 3 %. Podiel sa zastavil na slabej hodnote 17,7 %. Výrazne viac sa darilo šou Moja mama varí lepšie ako tvoja s podielom až 26,1 %.

Menším staniciam v stredu veľa priestoru neostalo. Naďalej sa nedarí krimisérii Profesionál na Plus, ktorá s prvou časťou uhrala hlboký podpriemer pri podieloch 1 a 3 %. Dajto drží stabilnú no priemernú až podpriemernú výkonnosť so seriálom Strážca spravodlivosti a podielmi okolo 3 a 4 %. Mal však viac divákov ako Dila, tá uhrala podiely len nad 3 a 7 %, Mentalista sa dostal na 4 %. Kriminálky Wau CSI Miami a CSI Las Vegas sa hýbali okolo 2 %.

Čítať viac...
Nahor