Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza pri štarte Let´s Dance šachovala s brejkami, získala výhodu! Vajdovou chcela držať divákov až do konca

Na očakávané vystúpenie Petry Vajdovej si diváci museli počkať do konca, Markíza ho zároveň obalila brejkom.

Jesenný boj televízií sa začal naplno. Markíza v nedeľu po šiestich rokoch vrátila na obrazovky jednu z jej najúspešnejších šou Let´s Dance, keď odštartovala už jej 6. sériu. Celkovo jedenásť tancujúcich párov, ktorí odkazujú na fakt, že prvé Let´s Dance sa na Markíze objavilo pred jedenástimi rokmi, nastúpili na parket, a to vrátane médiami prepieranej herečky Petrou Vajdovou.

Markíza hneď skraja večera pracovala s čo najlepšou pozíciou voči konkurencii. Joj proti štartu tanečnej šou nasadila mohutne promovanú filmovú premiéru Rýchlo a zbesilo 7. Televízia zo Záhorskej Bystrice si vypracovala v prvej polhodine jej večerného programu silnú výhodu, keď pred 21. hodinou v Let´s Dance, narozdiel od Joj, do brejku. Reklamnú prestávku však nemusela obetovať, rozhodla sa ju totiž zaradiť už po Športových novinách, a to v čase, kedy na Joj bežalo Najlepšie počasie. To je každý deň magnetom na divákov a bez ohľadu na ostatné stanice je vo svojom čase pravidelne lídrom.

Sledovanosť: Jesenný boj odštartoval absolútne vyrovnaný: Markíza neodskočila, Let´s Dance a Rýchlo a zbesilo 7 vedľa seba!

Markíza teda využila čas, kedy by časť jej divákov bola i tak na Joj, na odvysielanie prvej reklamnej pauzy, ktorú ukončila ešte pred koncom Najlepšieho počasia. Divákov pri vlastnej obrazovke sa zároveň snažila udržať živými vstupmi z Incheby, ktoré vysielala v priebehu spravodajského bloku. Jeden zaradila aj pred Športovými novinami.

Tanečnej šou je na Markíze každú nedeľu vyhradený celý večer, úvodný prenos trval do takmer polnoci. Televízia sa na úvod rozhodla pozornosť divákov až do konca udržať zaradením očakávaného vystúpenia Petry Vajdovej na úplný záver. Moment, na ktorý čakali médiá aj mnoho divákov, zároveň zúžitkovala na odvysielanie poslednej reklamnej pauzy. Brejkami obalila vystúpenie najdrahšej účastníčky tenistky Daniely Hantuchovej, prestávku zaradila pred jej tancom a netradične hneď aj po ňom, kedy už nasledovalo záverečné Vajdovej číslo.

Dokrútkou pred tancom aj celým vystúpením Petry Vajdovej v Let´s Dance sa niesol odkaz nedávnej kauzy, keď už v čase príprav na Let´s Dance sadla herečka za volant pod vplyvom alkoholu. V dlhom predtočenom prejave sa Vajdová kajala, poďakovala sa zároveň Markíze za možnosť zostať v šou. Tá z jej účasti vyťažila pri štarte šou maximum.

Televízii sa ale nakoniec nepodarilo udržať masu divákov pri obrazovke od začiatku do polnoci. Šou s blížiacou sa nocou klesala, v poslednej polhodine padla na polovičné čísla oproti prvým dvom hodinám.

Čítať viac...
Nahor