Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza výrobu Oteckov rušiť nechcela: Teraz ich z vysielania škrtne ešte radikálnejšie!

Pôvodne chcela Markíza Oteckov stiahnuť pre šetrenie epizód len z piatka, nakoniec ich vysielanie obmedzí výraznejšie.

V čase, keď televízie húfne rušili plánované nakrúcania, Markíza vydala stanovisko, že v prípade jej obchodne kľúčového najsledovanejšieho hitu Oteckovia plného detí chcela naplno pokračovať. Urobiť tak chcela napriek tomu, že štát hromadne nariadil prerušenie výučby na školách a zotrvanie detí v domácom prostredí.

„Výroba seriálu Oteckovia pokračuje podľa plánu, každý deň situáciu monitorujeme a sme pripravení na všetky možné alternatívy,“ citoval ešte v piatok 13. marca stanovisko Markízy Denník N. Na Slovensku od štvrtka platila mimoriadna situácia

O deň skôr už pritom Markíza začala so škrtmi vo vysielaní v súvislosti práve s koronavírusom, ktoré sa dotkli aj Oteckov. Operatívne deň pred vysielaním zrušila piatkovú premiéru seriálu v snahe šetriť nakrútené epizódy.

Už v sobotu sa stanovisko Markízy ale zmenilo a oficiálne potvrdila pozastavenie výrobu denného seriálu. „Napriek prijatým prísnym preventívnym opatreniam sa televízia rozhodla dočasne pozastaviť výrobu seriálu Oteckovia až do odvolania,“ uviedla Markíza pre Nový čas.

Nakoľko sú kľúčovými postavami v seriáli detskí hrdinovia, nemala ani na výber. Joj deň pred tým oficiálne pozastavila nakrúcanie svojho denného seriálu Nový život, najmä pre účinkovanie hercov zo zahraničia.

Markíza zároveň zavádza ešte radikálnejšie šetrenie epizód Oteckov. Miesto škrtnutia jednej epizódy do týždňa v piatok, ruší aj vysielanie seriálu vo štvrtok a budúci týždeň tak odvysiela iba tri epizódy – v pondelok až stredu. Najmenšie ratingy vykazuje seriál v piatky, kde ju vynechanie vysielania bude bolieť najmenej, najvyššiu sledovanosť štandardne dosahuje v strede týždňa.

Škrtanie Oteckov bude pre Markízu znamenať nemalú stratu ratingov, keď bývajú štandardne z nespravodajských programov jej najsledovanejším programom pracovného týždňa. Predbiehajú tak aj jej hlavné večerné programy. Uplynulý piatok vynechanie Oteckov znamenalo pre Markízu medzitýždenne stratu troch ratingov, z minulotýždňového piatkového ratingu Oteckov 8,8 % spadla s Rodinnými prípadmi, ktoré ich budú vo vysielaní nahrádzať, na 5,8 %. Deň pred tým vo štvrtok šla s Oteckami dokonca nad 10 ratingov, najbližší štvrtok ich už neodvysiela.

 

 

Čítať viac...
Nahor