Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza presný termín nástupu Oteckov tajila: Narýchlo mení program, nový denný seriál odštartuje skôr!

Televízia naznačovala spustenie dennej novinky až od druhého januárového týždňa.

Nový podvečerný seriál Markízy Oteckovia pozná dátum štartu. Kým televízia pôvodne naznačovala jeho spustenie od pondelka 8. januára, nakoniec upravuje program 1. týždňa nového roka a nasadzuje ich skôr.

O možnom štarte seriálu hneď v prvom týždni roka informoval aj portál Mediaboom.sk. Markíza najnovšie potvrdila, že Oteckov odštartuje okamžite v prvý deň roka 2018, a teda spoločne so Susedmi v pondelok 1. januára. Informoval portál Mediálne.sk. Podobne ako v prvej časti Susedoch, aj pri štarte Oteckov Markíza vynechá jeden reklamný brejk a minimalizovať tak straty počas reklamných prestávok.

Markíza sa už na štart Oteckov intenzívne pripravuje. Od začiatku decembra nasadila prvú várku spotov, v ktorých začala predstavovať štvoricu rodín zo seriálu, tento týždeň sa posunula do ďalšej fázy a naznačila vzťahy medzi hlavnými predstaviteľmi prostredníctvom ukážok z prvej časti denného seriálu.

Oteckovia vychádzajú zo zahraničnej argentínskej predlohy Señores Papis, ktorú skupina CME, pod ktorú patrí aj Markíza či Nova, kúpila okrem Slovenska aj do Slovinska, Chorvátska, Rumunska či Česka. Hlavné postavy v slovenskej adaptácií stvárňujú Vladimír Kobielsky, Zuzana Mauréry, Natália Puklušová, Braňo Deák, Jana Kovalčíková, Filip Tůma, Monika Hilmerová, Marek Fašiang a Mária Havranová spoločne s detskými hrdinami.

Éru denných seriálov odštartovala Markíza už v roku 2012, kedy na menšiu stanicu Doma s úspechom nasadila Druhý dych. O rok neskôr spustila jej najväčší hit Búrlivé víno, ktorý mal byť posilou podvečerného slotu od 18. hodiny, pre svoj veľký úspech ho televízia zakrátko presunula na 20:30. Na podvečer od augusta 2013 nasadila dennú novinku Chlapi neplačú, ktorí sa dočkali celkovo štyroch sérií. Televízia sa ani potom s rodinným seriálom o 18. hodine rozlúčiť nechcela, s veľkou kampaňou tak odštartovala žánrovo rovnakú novinku Kukučka, ktorá však prepadla a skončila na Doma. V rovnakom roku začala padať aj sledovanosť Búrlivého vína, ktoré definitívne prišlo o divákov na jar 2016. Následne ho čakali presuny na 21:40 a neskôr aj 18:00. V súčasnosti Markíza podvečer ponúka Rodinné prípady, ktoré sa tešia z nadpriemernej výkonnosti, značne prevyšujúce niekdajšie čísla Búrlivého vína o 18:00.

Čítať viac...
Nahor