Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prekvapuje: Novú talkshow Nebezpečné vzťahy vytiahne už v lete!

Potenciál kontroverznej inscenovanej talkshow si Markíza vyskúša už počas prázdnin.

Novinka Nebezpečné vzťahy, o ktorej vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk, sa už chystá na obrazovky. Hraná talkshow, ktorú len prednedávnom začala Markíza nakrúcať, bude súčasťou jej letného programu, pričom môže ísť o ďalší formát, ktorý si televízia chce otestovať.

Nebezpečné vzťahy sa totiž objavia v nočných hodinách, konkrétne v čase, ktorý dnes patrí ďalšej novinke Čas na svadbu. Tá sa v programe dlho neohreje, vydrží iba štyri týždne. Nebezpečné vzťahy ju v utorky o 23:00 vystriedajú od 4. júla.

Pre Markízu môže byť utorňajší nočný slot akýmsi testovacím oknom. Nie je zvykom, aby televízia nasadzovala nové formáty do tak neskorého času. Zároveň si od minulého roka čoraz častejšie testuje nové formáty, keď ich uvádza iba s jednou či pár časťami.

Nasadením do nočného času môže televízia zbierať cenné reakcie na nový formát bez toho, aby utrpela veľkú porážku. Taktiež v prípade neúspechu nemusí byť formát úplne odpísaný a televízia s ním môže ďalej pracovať.

V prípade Nebezpečných vzťahov sa očakáva dlhodobé nasadenie buď do accessu, kde Markíza hľadá nový formát, alebo do večerných hodín. V Česku formát beží denne podvečer. Markíza zatiaľ Nebezpečné vzťahy nasadzuje len raz do týždňa.

Vlani televízia iba jednorázovo uviedla napríklad skeč šou Kávomat. Po pilotnom dieli, ktorý ešte za silným Kredencom vysoko uspel, vyrobila vyše dvadsiatku častí, no reálny potenciál šou neodhadla. Ostré nasadenie Kávomatu v tomto roku dopadlo katastrofou a formát sa zaradil k najväčším prepadákom posledného obdobia. Pred rokom v júni zas podobne ako Čas na svadbu štartoval iba štyrmi epizódami Šťastný domov, bežal však o 20:30. Markíza sa následne rozhodla v projekte pokračovať, vyrába ho pre vyplnenie programu v mimosezónnom období. Túto Veľkú noc si Markíza zas jednorázovo otestovala návrat Vylomenín, už pri štarte však prepadla.

Inscenovanú talkshow Nebezpečné vzťahy bude moderovať manžel Silvie Lakatošovej, Pavol Chovanec. Program je postavený na vyostrených medziľudských vzťahoch, ktoré si aktéri majú vykomunikovať v televíznom štúdiu. Rozhádaných partnerov, susedov či rodinných príslušníkov stvárňujú neherci. Podľa réžie reaguje aj publikum, ktoré sa do priebehu talkshow aktívne zapája.

Čítať viac...
Nahor