Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Markíza prekvapuje: Neúspešný Rex má budúci rok dostať druhú sériu! Prvá na jej očakávania nedosiahla

Televízia si od Rexa sľubovala výrazne vyššie výkony, napriek priemernej sledovanosti avizuje prípravu druhej série.

Let´s Dance, Extrémne premeny a Rex. Do týchto troch projektov vsádzala popri overenej Hornej Dolnej Markíza svoje najväčšie tohtosezónne nádeje, ktoré však našli naplnenie len v prípade šou o chudnutí. Vlastnej verzii Komisára Rexa k tomu dopriala najdlhšiu kampaň, keď ju zo všetkých jesenných projektov odštartovala ako prvú ešte koncom júla, no nakoniec sa zo seriálu stalo jedno z jej najväčších sklamaní jesene.

Markíza podľa informácií z jej prostredia očakávala od Rexa značne vyššie výkony, ktoré mali siahať ku kondícii programov ako Extrémne premeny alebo Horná Dolná. To sa však nenaplnilo a súčasným najvyšším štandardom seriálu sa stali ratingy okolo 7 %, pričom pred dvomi týždňami sa Rex dotkol svojho dna pádom na 5,8 %. Seriál je navyše pri priemerných podieloch na trhu pravidelnou dvojkou štvrtkového večera, počas ktorého sa vysiela, keď ho vysoko predbieha Inkognito.

Televízia napriek sklamaniu z Rexa, ktorého slabé výkony sa snaží v pokročilej fáze sezóny zvrátiť zhustením upútaviek a kampaňami na sociálnych sieťach, chce v seriáli pokračovať. Klientom prostredníctvom svojej brožúry oznámila, že pre rok 2018 plánuje druhú sériu seriálu,  a to napriek tomu, že jej očakávania naplnil iba pri štarte prvej série.

Markíza tak naďalej čaká na prvý seriál od uvedenia Hornej Dolnej, ktorý zaznamená na jej obrazovke úspech. Sklamaním skončili komediálne seriály Divoký Zapadákov aj Atletiko Cvernofka, podvečer sa pred dvomi rokmi neujal denný seriál Kukučka.

Čítať viac...
Nahor