Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza prekvapí novým nečakaným formátom: Doteraz ho tajila, spustiť ho chce tento rok!

Televízia tento rok mimoriadne zbrojí, na jeseň chce definitívne zlomiť dianie na trhu vo svoj prospech.

Markíza sa nachádza v prelomovom roku, ktorý sa v prvých týždňoch a mesiacoch nevyvíjal vôbec v jej prospech. Situáciu chce preklopiť na svoju stranu silným programom, do ktorého od prvých dní tohto roka vynakladá výrazne zvýšené investície.

Televízia v prvých mesiacoch roka stratila pozíciu lídra v prime-time, do ktorej sa chce vrátiť už v priebehu apríla. Rozhodujúca v jej situácii však má byť jeseň, do ktorej pripravuje mimoriadne množstvo projektov.

Markíza pre tento rok ohlásila dve ťažiskové sezónne šou – Tvoja tvár znie povedome a tretiu sériu Hlasu Česko Slovenska. Už teraz sa pritom hovorí, že miesto speváckej šou by mala chcieť oprášiť po rokoch tanečnú celebritnú šou Let´s Dance, ktorá by jej mohla priniesť lepšie a stabilnejšie výkony. Na jeseň sa k tomu môže presunúť ťahák roka televízie, Extrémne premeny Slovensko, ktoré pôvodne potvrdila svojim partnerom pre jarnú sezónu. Pokračovať tiež bude Horná Dolná, ktorá ostáva najsledovanejším programom Markízy, pustiť sa chce aj do realizácie novej rodinnej šou Do roka a do dňa, ktorá však prišla o moderátorku. Pôvodne oznámená Evita od projektu odstúpila.

Oslabená Markíza pritom bude chcieť svoju výkonnosť nakopnúť aj ďalším novým formátom. V tomto prípade ide o projekt, o ktorom doteraz ani raz neprehovorila, nepredstavovala ho ani klientom v rámci tradičnej brožúry.Televízia zatiaľ neodhaľuje detaily projektu, naznačuje však, že pôjde o program štýlovo podobný americkým šou, ktoré vysiela menšia Plus – American Ninja Warrior či Ninja Factor.

Potvrdila už prípravu slovenskej verzie novej šou, ktorú bude chcieť realizovať už v najbližších mesiacoch. Do vysielania ju totiž nasadí podľa vlastných slov ešte tento rok. O lokálnu verziu Ninja Warrior či Ninja Factor však nepôjde.

Iba prednedávnom Markíza získala licenciu na novú kontroverznú game show You’re Back In the Room, ktorá vyvolala veľkú kritiku vo Veľkej Británii. Informovalo Mediálne.sk. Vo formáte sú súťažiaci uvádzaní do stavu hypnózy, v ktorom majú plniť rôzne, často bizarné úlohy. Kritici programu neveria, že sú súťažiaci skutočne zhypnotizovaní a obviňujú televíziu z najatých „hercov“. Tá tieto tvrdenia odmieta. Kontroverzný program vyvolal nielen kritiku ale aj veľkú zvedavosť a na rôznych trhoch dosahoval minimálne istý čas rekordnú sledovanosť. Práve tá môže lákať Markízu v skorom realizovaní šou.

Ukážka zo šou You´re Back in the Room

Foto: ilustračné, Ninja Factor

Čítať viac...
Nahor