Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Markíza prekopala plány: Na obrazovky povoláva seriálového nástupcu Klamstva! Známy dátum štartu

Televízny líder sa po skoršom vrátení Dunaja poponáhľa aj so štartom dôležitého nového seriálu.

Pomalší rozbeh nového televízneho roka sa nekoná.

Kým pôvodne najsledovanejšie súkromné televízie naznačovali, že by viaceré ťaháky mohli odložiť až bližšie smerom k ostrej časti jarnej sezóny, napokon sa do vysielania dostávajú s niekoľkotýždňovým predstihom.

Oproti prvým plánom najprv Markíza skôr vytiahla novú 5. sériu Dunaja, k vašim službám, s ktorou chcela prísť na obrazovky až vo februári. Napokon ju ohlásila už na tento mesiac a premiérové diely vráti od 23. januára.

Podobne na tom bola Joj, ktorá na Markízu zareagovala v poslednej chvíli.

Na utorky a štvrtky si v priebehu celého januára naplánovala romanticko-kriminálny seriál Viola, nakoniec však ustúpi Nemocnici, ktorá s novými dielmi odštartuje taktiež 23. januára.

Komédie odsúva

Rušno je na začiatku roka v pondelňajšom prime-time a bude tomu tak aj v ďalších týždňoch.

Jojke sa v ňom vôbec nevydarilo uvedenie novej verzie šou Heslo, ktorú po dvoch týždňoch zosúva do neskoršieho vysielacieho času.

Už od budúceho pondelka sa rozhodla na 20:40 vrátiť dlhoročnú zábavnú šou Inkognito, ktorá sa v hlavnom čase naposledy stabilne vysielala na jeseň 2021. Odvtedy sa v prime-time objavuje výnimočne, najmä so špeciálnymi časťami.

Ako sme informovali, Markíza mala v pondelky aj ďalšie týždne pokračovať s komédiami.

Prvé januárové týždne jej vyšli, keď zabodovala s premiérou Želanie k narodeninám, tento pondelok jej uspela aj repríza Srdce na dlani s ratingom 6,5 % a podielom na trhu 24,6 % vo vynovenej obchodnej cieľovke.

Kým najbližšie dva pondelky bude pokračovať s americkou komédiou Dospeláci, vo februári mala v pláne opätovne staviť na česko-slovenské tituly. Odvysielať chcela o 20:30 reprízové romantické komédie ako Ženy v pokušení, Muži v naději či Ženy a život.

Líder však svoje zámery upravuje a naplánované filmy odsúva do druhého večerného pásma.

Nástupca Klamstva odštartuje skôr

Markíza sa totižto poponáhľa so štartom nového dramatického seriálu, ktorý natočila po vlaňajšom úspechu Klamstva.

12-dielna séria Klamstvo sa vysielala minulú jar v pondelky, kde televízii prinášala spravidla nadpriemerné podiely na trhu okolo 25 % v pôvodnej obchodnej cieľovke. V celkovej sledovanosti si udržiavala priazeň 430 až 470-tisíc divákov a stala sa jedným z najúspešnejších programov sezóny.

Televízia sa následne pustila do podobného prevzatého námetu a pre jar 2024 potvrdila dramatickú novinku Zrada.

Dostať by mohla celkovo 10 častí a ponúknuť podobný typ príbehu.

Markíza aktuálne odhalila karty a po potvrdení nasadenia Zrady na pondelky odštartuje nový seriál už v pondelok 5. februára o 20:30.

Zrada sa do vysielania dostane o dva týždne skôr ako Klamstvo.

To vlani štartovalo v čase rozbiehajúcej sa ostrej jarnej sezóny v pondelok 20. februára 2023. Zaujímavosťou je, že Zrada začne skôr, aj keď sa môže dočkať o dvoch častí menej.

Až po prvej epizóde Zrady bude v pondelok 5. februára o 21:45 nasledovať komédia Ženy a život, ktorú pôvodne mala Markíza chcieť odvysielať vo februári v hlavnom vysielacom čase.

Dej seriálu Zrada

Podobne, ako v prípade Klamstva, budú hlavnými hrdinami mužsko-ženská dvojica a nosným motívom odhaľovanie desivého skrývaného tajomstva.

Tentoraz budú v centre príbehu milujúci manželia, medzi ktorými to však nebude tak ružové, ako sa zdá.

Hlavné postavy psychologického seriálového trileru stvárnia Klára Issová a Milan Ondrík.

„Doktorka Eva Poláková (Klára Issová) je úspešná žena. V menšom meste má dobrú prácu, kolegovia aj pacienti si ju vážia. S milujúcim manželom Jakubom (Milan Ondrík) a synom Tomim (Matteo Surovic) žijú ako šťastná, aj keď pracovne zaneprázdnená rodina. Idylický obraz ale začínajú narúšať najskôr nenápadné náznaky, že všetko nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Eva sa zrazu cíti neisto, či je jej manželstvo také pevné, či sa na svojho muža môže stopercentne spoľahnúť, alebo pred ňou niečo tají. Nevinná stopa ju naštartuje k pátraniu a Eva začína odhaľovať temné tajomstvo svojho manžela. Postupne sa dozvedá pravdu, a tak odhaľovanie zrady jej najbližších vyústi do dramatických situácií a nepredvídateľného záveru,“ píše anotácia.

Medzi ďalšími sa herecky predstavia Kristína Sisková, Juraj Rašla, Eva PacovskáMilo KráľLívia BielovičZuzana Kubovčíková Šebová alebo Richard Autner.

Zrada je adaptáciou britského seriálu Doctor Foster: A Woman Scorned.

Vysielal sa v rokoch 2015 a 2017 na stanici BBC One, priniesol dve série a spolu desať dielov. Britský námet (Liar) adaptovala Markíza tiež v prípade Klamstva, pričom dodržala identický počet epizód, aký dostal originál.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor