Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza predsa len do jesenného prime-time aj s novinkou: Rozhodla, s ktorou z nových šou vyrukuje v tejto sezóne!

Televízia si postupne pre hlavný vysielací čas pripravuje viaceré noviniek, do aktuálnej sezóny však stúpila stávkou na istotu.

Všetky programy, ktoré Markíze mohli zaručiť minimálne pokojnú jeseň, vytiahla televízia práve v tejto sezóne. Naraz sa vo vysielaní objavili Sestričky a Extrémne premeny, ktoré pred tým bežali v samostatných sezónach, nechýbajú Horná Dolná či Susedia, daily istoty Farma s Oteckami alebo jej aktuálne najsilnejší formát medzi ťažiskovými šou Tvoja tvár znie povedome. Napriek tomu, že niektoré programy sledovanosťou zaostávajú za jesennými očakávaniami televízie, má Markíza vyskladaný stabilný prime-time, v ktorom až na filmové soboty dosahuje pravidelne minimálne okolie svojho priemeru.

Väčší risk z pohľadu televízií neraz znamenajú nové formáty či seriály, ktorým sa Markíza zatiaľ v tejto sezóne úplne vyhla. V ostatnom období ich však pripravovala hneď niekoľko, dokonca aj s avizovaným nasadením, nakoniec si to však vždy rozmyslela.

Markíza ale predsa len túto jeseň príde do prime-time aj s novým formátom. Viaceré programy jej na obrazovke skončia už v polovici sezóny ako Sestričky, Extrémne premeny alebo Tvoja tvár znie povedome, keď pri viacerých z nich má pripravených na sezónu 10 vydaní. Tie jej vydržia do začiatku novembra. Práve po finále druhých sérií Sestričiek alebo Extrémnych premien sa bude očakávať nasadenie jednej z noviniek, s ktorou nakoniec príde v najbližších týždňoch na obrazovky.

Televízny líder si pre jeseň vybral slovenskú verziu svetovo známej šou Utajený šéf, ktorú podľa všetkého nasadí v druhom novembrovom týždni. Televízia už epizódy nakrútila. Pôvodne pritom Markíza novinku zamýšľala nasadiť mimo obchodne dôležitej časti sezóny, keď s ňou rátala od polovice júna. Nakoniec sa rozhodla Utajeného šéfa vynechať a leto vyskladala z filmov, českej Zámeny manželiek a posledných premiérových epizód Svokry, ktoré jej ešte ostali z roku 2017.

Aktuálne sa dá skôr očakávať, že Utajený šéf vystrieda v programe dramatický seriál Sestričky. Markíza pravidelne v každej sezóne na stredy vyťahuje premiéry Chart Show, pričom aj pre jeseň má pripravené nové časti. Nad utorkom navyše televízia uvažovala už aj v polovici roka, práve tam mal Utajený šéf nájsť miesto od júna.

Slovensko je ďalšou z množstva krajín, ktorá adaptuje známy svetový formát Undercover Boss, v ktorom bude niekoľko dní svojich zamestnancov tajne v prestrojení ako ich kolega pozorovať priamo ich nadriadený. Formát sa okrem mnohých sérií v Amerike či Británii dostal tiež do Francúzska, Chorvátska, Indie, Poľska, Austrálie, Argentíny, Nemecka, Južnej Kórey, Španielska, Singapuru, Portugalska, Kanady, Brazílie, Indonézie, Talianska, Japonska, Nórska ale aj na Filipíny či Nový Zéland

Šou je pritom známa rovnako slovenským divákom. Pod názvom Šéf v utajení vysielala americkú verziu na svojich staniciach Joj. Vlani sa zároveň na české obrazovky dostala lokálna verzia, ktorú pripravila Nova do hlavnej sezóny, minulý rok ju uviedla na konci apríla. Novému formátu vyhradila stredajší slot, v ktorom už vyprofilovala reality žáner, keď v ňom pravidelne vysiela Zámenu manželiek. Česká stanica pripravila celkovo šesť epizód Utajeného šéfa, pričom s formátom uspela. Pravidelne bol jednotkou večera a aj vysoko nad podielovou hranicou 30 % v komerčnej cieľovke.

O formáte Utajený šéf
Reality šou Utajený šéf predstavuje vysoko postavených manažérov, ktorí týždeň pracujú v utajení vo svojich spoločnostiach. Manažér vymení oblek za montérky, počítač za lopatu a porady v klimatizovaných kanceláriách za kmitanie na najnižšej možnej pozícii vo vlastnej firme. Na päť dní sa vmiesi medzi svojich zamestnancov a zistí, čo by sa inak nikdy nedozvedel.

Šéf na vlastnej koži spozná, že vízie v excelovskej tabuľke vyzerajú ambiciózne, no v bežnej praxi sú niekedy nerealizovateľné. V pozícii bežného zamestnanca odhaľuje, kde nezmyselné nároky brzdia chod firmy a vyháňajú kvalitnú pracovnú silu, kde sú skryté rezervy, ktoré by mohli zvýšiť zisk. A tak zatiaľčo kmitajú, kolabujú, či iba neveriacky krútia hlavou, ich podriadení vôbec netušia, že zaúčajú, chvália či nadávajú vlastnému šéfovi. A že mu často otvorene hovoria, čo by vlastnému šéfovi nikdy nepovedali: úprimnú pravdu. 

Radový zamestnanec je najdôležitejší článok firmy, práve na ňom stojí, či firma funguje, ako má. Šéfovia často netušia, že práve oni odovzdávajú viac, než musia. Majú vlastné nápady, potenciál a pomohli by firme v ďalšom raste. Po týždni práce v niekoľkých častiach firmy sa šéfovia vrátia ku svojej skutočnej identite a tvárou v tvár sa stretnú so zamestnancami, ktorí sa nevedomky postavili svojmu šéfovi. 

Čítať viac...
Nahor