Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza chce s vlastným Komisárom Rexom vyrukovať na jeseň! Poistila si až šesť možných názvov

Televízia sa pri príprave kultovej značky poistila.

Markíza sa už čoskoro pustí do nakrúcania slovenskej verzie Komisára Rexa. Ten sa po niekoľkých neúspešných seriáloch stane veľkým seriálovým ťahákom televízie, pri ktorom nenecháva nič na náhodu.

Televízia pri príprave seriálu vychádza z rakúskeho originálu, a tak sa očakáva, že využije jeho silnú značku. Napriek tomu sa však Markíza poisťuje a registruje si hneď sedem rôznych variácií názvu nového kriminálneho seriálu, ktoré sa odrážajú od rôznych verzií názvu originálneho seriálu aj jeho ďalších verzií.

Okrem značky Komisár Rex si Markíza postila aj verziu názvu originálneho seriálu v angličtine – Inšpektor Rex, či čisto názov REX. Zároveň pracuje aj s inými menami psieho hrdinu, keď by vlčiaka v seriáli nazvala Alex alebo Max. Zaregistrovala si tak názvy Komisár Alex a Inšpektor Alex, ktoré nesie aj poľský spin-off tohto seriálu, či Komisár Max a Inšpektor Max. Markíza týmto mohla chcieť pokryť aj prípadné snahy konkurencie o podobný typ seriálu.

Slovenskú verziu Komisára Rexa zverila Markíza podľa našich informácií produkčnej spoločnosti D.N.A. Production, ktorá sa na výrobu kriminálok špecializuje a má s nimi najväčšie skúsenosti na trhu. Pre Markízu v minulosti vyrobila pozitívne hodnotený seriál Mesto tieňov, posledne nakrútila taktiež kladne prijatú kriminálku Za sklom.

Prvé diely seriálu by mohla mať televízia pripravené v najbližších mesiacoch, pričom si ich odkladať do zásoby nemusí. Podľa prvých informácií by totiž Markíza mala chcieť Komisára Rexa uviesť na obrazovky ešte v tomto roku a pridať ho tak k highlightom jesennej sezóny. Už teraz pritom do druhého polroka ráta s niekoľkými nákladnými projektami ako Let´s Dance, Extrémne premeny Slovensko či Pevnosť Boyard.

Čítať viac...
Nahor