Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Markíza pre Mamu na prenájom mení program! Zachránené životy odsúva späť do noci

Diváci jedinej premiérovej telenovely vo vysielaní Doma sa z jej presunu do lepšieho vysielacieho času dlho netešili.

Premiérové Zachránené životy po týždni v pozerateľnom čase opäť skončia.

Dramatická turecká séria, ktorá je od novembra jedinou premiérovou telenovelou na Doma, zažila vlani jeden z najdrastickejších odsunov do nočných hodín na ženskej stanici.

Najdrastickejší odsun

V septembri 2022 po dlhých rokoch, odkedy začala v prime-time vysielať primárne premiérové turecké telenovely, vyškrtla z hlavného vysielacieho času o 20:30 premiérový seriál a do najlukratívnejšieho času presunula retro telenovelu Divoký anjel.

Za obeť padla rozbehnutá premiérová dramatická telenovela Zachránené životy, s ktorej vysielaním začala Doma ešte na konci júna a plynule ju ponúkala po jednej časti o 20:30 celé leto až do začiatku jesennej sezóny.

Pre neuspokojivú sledovanosť sa však v čase rekordných úspechov Divokého anjela pri jeho vysielaní v popoludňajších hodinách rozhodla starú argentínsku telenovelu nasadiť aj do prime-time a premiérové Zachránené životy zosunúť z 20:30 do hlbokej noci až za 23:30, čím pobúrila ich divákov.

Výsledkom bolo, že v sledovanosti prepadla s nočnými Zachránenými životmi ale aj s Divokým anjelom, ktorý večer dosahuje stabilne podpriemernú sledovanosť, pričom o divákov prišiel popoludní, kde sa mu už taktiež nedarí.

Od januára v lepšom čase

Dobrej správy sa fanúšikovia Zachránených životov dočkali od tohto roka.

Po skončení vysielania romantických vianočných filmov Doma vysunula Zachránené životy z okolia polnoci na 22:20, súčasne ich zdvojila a seriál od januára ponúka dve časti po sebe.

V najbližších dňoch si však diváci na Zachránené životy budú musieť opäť počkať do noci.

Markíza pre budúci týždeň operatívne mení program na svojej menšej stanici Doma, k čomu pristupuje v súvislosti so štartom kľúčového nového denného seriálu Mama na prenájom.

Aj keď jeho vysielanie je naplánované na hlavnej Markíze od pondelka do piatka o 17:55, televízia sa rozhodla zasiahnuť čo najviac divákov a v úvodnom týždni pridať ďalšie reprízy Mamy na prenájom do vysielania.

Zachránené životy späť v noci

Obetuje pritom svoju momentálne jedinú premiérovú telenovelu vo vysielaní Doma, ktorej dlhoročne budovaná štruktúra sa minulú jeseň rozpadla.

Od pondelka 9. januára zaraďuje Markíza nový seriál Mama na prenájom aj do večerného programu na Doma, a to po Divokom anjelovi na 22:20.

Zachránené životy takto posúva k 23:30, pričom zotrvá vo vysielaní dvoch častí po sebe.

Markíza sa pre tento krok rozhodla nateraz dočasne pri rozbehu Mamy na prenájom.

V ďalšie týždne v tejto chvíli opäť avizuje pôvodný program a Zachránené životy by sa takto opäť mali vysunúť za desiatu hodinu.

Divokému anjelovi ani Zachráneným životom sa v prvom januárovom týždni nedarí.

Hlavné večerné seriály na Doma sa často hýbu v hlbokých podpriemeroch na podieloch len okolo 1 – 2 % v komerčnej cieľovke, najvyššie okolo 3 %.

Takto pred rokom s vtedajšou novinkou Láska na prenájom bodovala na podieloch 6 – 9 %.

Čítať viac...
Nahor