Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza pracuje na ďalšom novom seriáli: V hlavnej úlohe štyri neverné hrdinky!

Televízia adaptuje ďalší zahraničný námet.

Markíza pracuje na ďalšom zahraničnom seriáli, ktorý adaptuje v slovenskej verzii. Po Komisárovi Rexovi mala od britskej BBC kúpiť námet na dramatický seriál Mistresses, ktorý sa najprv uviedol vo Veľkej Británii a neskôr ho americká stanica ABC spracovala vo vlastnej verzii. Teraz po ňom siahla Markíza, informoval portál Mediálne.sk.

Televízia si zaregistrovala rovno niekoľko názvov, ktoré môže pre nový seriál využiť. Britská aj americká verzia sú u nás známe pod názvom Milenky, ktoré si Markíza poistila, rovnako má v zálohe značky Zamilované, Manželky a milenky, Milenky či Zamilované ženy.

Seriál s pracovným názvom Milenky môže byť jedným z projektov televízie pre budúci rok. Po skončení Búrlivého vína ostane Markíze diera po seriáloch zameraných na ženského diváka. Tie boli v minulosti pevnou súčasťou jej štruktúry. Dva roky po sebe, v čase nefungujúcich akvizičných sérií na veľkých staniciach, dokonca do prime-time nasadzovala aj zahraničné seriály Dáma v závoji či Hriešny zoznam. Milenky budú jej pôvodným pokusom vyplniť dôležitý priestor zameraný na ženské publikum. V súčasnosti ho vypĺňa skôr reality programami ako Čas na svadbu, O 10 rokov mladší, Šťastný domov, Baby Boom či Zámena manželiek.

O seriáli Mistresses
Dramatický seriál popisuje životy skupiny štyroch priateliek, neverných žien a mileniek. Každá z nich hľadá svoju vlastnú cestu na komplikovanej trase, ktorou prechádzajú spoločne. V americkej verzii Savi (Alyssa Milano) je úspešná kariéristka, ktorá sa snaží dosiahnuť ďalšie úspechy vo svojom osobnom i profesionálnom živote. Na jednej strane odoláva snahám jej kolegu v právnickej firme, ktorému sa páči, na druhej sa s manželom Harrym (Brett Tucker) snaží založiť si vlastnú rodinu. Savina voľnomyšlienkárska a rozmarná mladšia sestra Josselyn (Jes Macallan) by nemohla byť od nej odlišnejšia – žije osamote, strieda partnerov a čas trávi v nočných kluboch, pričom sa na každom kroku spolieha na svoju staršiu sestru. Ich najlepšou priateľkou je April (Rochelle Aytes), čerstvá vdova a matka dvoch detí, ktorá sa po rodinnej tragédii snaží vybudovať si svoj život odznova a ísť ďalej, pri čom ju podporujú a sprevádzajú jej najbližšie spoločníčky. Poslednou zo štvorice je Karen (Yunjin Kim), úspešná terapeutka s vlastnou praxou, ktorá sa s ostatnými spojí, keď si nevie rady s komplikovaným a zjavne príliš vážnym vzťahom, do ktorého vstúpila so svojím pacientom.

Text: csfd.cz

Čítať viac...
Nahor