Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potvrdila všetky porotcovské mená novej Superstar, odštartovať môže vo februári! (prvá foto)

Markíza s Novou po čase opäť realizujú spoločný ťažiskový projekt, k Superstar sa vrátia po vyše dvoch rokoch.

Nová česko-slovenská Superstar odštartuje už čoskoro. Markíza aj Nova sa pripravujú na spustenie v poradí piateho ročníka speváckej šou, ktorá je dosiaľ vôbec najúspešnejšou talentovou reality šou na Slovensku.

Už koncom minulého roka sme vás aj na našom portáli informovali o neoficiálnom zložení poroty piatej série. Televízie radikálne obmenili zostavu predošlého ročníka, ktorý zložením osobností vôbec nevyšiel.

Markíza a Nova už aktuálne potvrdili načrtnutú porotcovskú zostavu. Zo Slovenska bude nováčikom a zároveň jedinou ženou v porote speváčka Katka Knechtová, ťahúňom pre mladú generáciu, najmä českých divákov, zas bude bývalý účastník Supertar Ben Cristovao. Novým členom poroty je aj spevák a frontman skupiny Monkey Business Matěj Ruppert, jediným ostrieľaným porotcovským menom je spevák Pavol Habera, ktorý dosiaľ nevynechal žiadny ročník Superstar produkovaný slovenskou stranou.

Markíza a Nova nasadia piatu Superstar ako ťažiskovú šou tejto jarnej sezóny. Televízie avizujú jej nástup už o pár týždňov, štart sa očakáva v priebehu februára. Samotné kastingy do šou začali televízie organizovať v októbri minulého roka.

Dosiaľ posledný ročník Superstar v roku 2015 bol dôvodom, pre ktorý sa Markíza rozhodla zabojovať o získanie moderátora Martina “Pyca” Rauscha, ktorý bol v tom čase usadený na Kolibe. Pre Joj odmoderoval štyri série Česko Slovensko má talent, priame prenosy Slávika či jeden ročník X Factoru. Joj sa snažila Pyca udržať aj pre piaty ročník Česko Slovensko má talent, Markíza ho nakoniec do Superstar preplatila. Joj tak musela pristúpiť k novej podobe Talentu, keď kompletne vymenila moderátorov a upravila porotcovské zloženie, nový Talent jej však po ročnej pauze výrazne v sledovanosti posilnil a v súboji na diaľku v rovnakej sezóne porazil Superstar.

V roku 2015 zmenila Markíza s Novou podobu speváckej šou a predstavili novú generáciu Superstar. Televízie napodobnili výpravný nemecký model, do popredia sa dostali príbehy súťažiacich, vyraďovacie fázy prebiehali v exteriéroch. Pribudla tiež aplikácia, prostredníctvom ktorej mohli diváci rozhodovať o osude súťažiacich. Šou navyše sprevádzal už len jeden moderátor, k Pycovi až v živých kolách pribudla česká kolegyňa Jitka Nováčková. Jej účinkovanie však dopadlo katastrofou.

Porotcovia predošlých ročníkov Superstar
Slovensko hľadá SuperStar
2005: Pavol Habera, Laco Lučenič, Lenka Slaná, Julo Viršík
2006: Pavol Habera, Laco Lučenič, Jana Hubinská, Julo Viršík
2007: Pavol Habera, Laco Lučenič, Dara Rolins

Česko Slovenská SuperStar
2009: Pavol Habera, Marta Jandová, Dara Rolins, Ondřej Hejma
2011: Pavol Habera, Gábina Osvaldová, Rytmus, Helena Zeťová
2013: Pavol Habera, Ewa Farna, Ondřej Soukup
2015: Pavol Habera, Marta Jandová, Ondřej Soukup, Klára Vytisková

Čítať viac...
Nahor