Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potvrdila všetky odhalené seriály: Veľká prehliadka noviniek pre rok 2017! (postavy, dej)

Líder potvrdil viaceré informácie portálu Mediaboom.sk, budúci rok nasadí minimálne tri seriálové novinky.

Denné série sú na ústupe, no seriály ako také zďaleka nie. Potvrdzuje to aj Markíza, ktorá vyrába hneď niekoľko noviniek, pričom sa ich po prvýkrát oficiálne rozhodla odkomunikovať naraz. Všetky chce uviesť v roku 2017, vyťahovať by ich podľa našich informácií mala postupne začať už od začiatku roka.

Prvou z odhalených seriálových noviniek je krimiseriál Detektív Dušo, o ktorom vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Hlavného hrdinu stvárni exkluzívna tvár Markízy Alexander Bárta, ktorému, ako sme už informovali, televízia našla ďalšie miesto po dvoch seriálových prepadákoch Kukučka a Doktori. Spoločne s Bártom sa v novom krimi projekte objaví aj Miro Noga, ktorý je pre Markízu cenným úlovkom, televíziám sa skôr vyhýba. Kľúčovú postavu stvárni aj Petra Vajdová.

Markíza aj pri tomto projekte staví na malomestské prostredie. Detektív Dušo sa bude odohrávať „v typickom slovenskom mestečku“ Bystrica. „V Bystrici vie každý o každom všetko, niekedy aj viac ako by človek chcel. Žiadne tajomstvo preto neostane ukryté navždy. Občas si však obyvatelia mestečka zamieňajú lojalitu k svojim známym a priateľom s ukrývaním dôkazov,“ píše televízia.

V mestečku na poriadok dozerá major Németh (Miro Noga). Ide o oddaného úradníka, ktorý však nevyniká najlepšími schopnosťami. Dopĺňa ho ale vyšetrovateľ Dušan Štefánik (Alexander Bárta), ktorý zločincov chytá nie prostredníctvom sily ale mozgu. Jeho výnimočné schopnosti z neho robia najinteligentnejšieho vyšetrovateľa v okrese. V tíme sa nachádza aj súdna lekárka (Petra Vajdová), ktorá je oddaná svojej práci, no drží si od kolegov odstup.

Detektív Dušo
detektiv-duso-barta-vajdova-noga

Markíza potvrdila aj druhý seriál, o ktorom informoval exkluzívne portál Mediaboom.sk, a to komediálny western Divoký Zapadákov. Ide o nový projekt Dana Dangla, ktorý seriál producentsky zastrešuje. Zahrajú si Dominika Kavaschová, Adam Jančina, Lukáš Dóza ale aj tvár Hornej Dolnej Michal Kubovčík.

Aj tomuto projektu budú dominovať charaktery malého mesta, resp. „zabudnutej dedinky“. „Tešte sa na plno svojských postavičiek, vtipných scénok a skvelých slovenských hercov. Dej seriálu sa odohráva v malom mestečku pánubohu za chrbtom, a hoci Zapadákovu môžete vyčítať mnohé, jedno mu uprieť nemožno – žijú tu také zaujímavé postavičky, aké by ste inde ťažko hľadali. Chýbať nemôže obávaný gangster, vyhlásená kráska, ktorá sa vkráda do snov a sŕdc snáď každého „Zapadákovčana“ či veľmi snaživý a málo rešpektovaný šerif,“ píše oficiálne Markíza.

Líder oficiálne potvrdzuje prípravu seriálu po tom, čo Joj stihla ako prvá ohlásiť štart realizácie vlastného westernového sitkomu. Markíza k tomu svojmu už zaregistrovala aj logo.

Divoký Zapadákov
divoky-zapadakov
divoky-zapadakov

Tretia novinka staví taktiež na zábavu, stane sa ňou komediálny seriál, vychádzajúci z ruského originálu, Kuchyňa. Pôjde o jeden z kľúčových projektov Markízy, svedčí o tom aj obsadenie. Líder si stále viac poisťuje ako jednu z hlavných tvárí Juraja Kemku, po Kredenci a Dobre vedieť! bude aj hlavnou tvárou Kuchyne. Do ďalšieho komediálneho seriálu po aktuálnom neúspechu s Atletiko Cvernofka sa k tomu púšťa Monika Hilmerová, v novinke hrajú taktiež Martin Dejdar, Gabriela Marcinková, Lukáš Latinák či Samo Spišák. S Kuchyňou sa dostávame do prostredia Nízkych Tatier, opäť na perifériu do vidieckej reštaurácie.

Dej seriálu Kuchyňa
Hlavný hrdina, Michal, sa zhodou okolností ocitá v prostredí, ktoré ani nemohlo byť odlišnejšie od toho, na ktoré bol predtým navyknutý. Chalan z mesta skončí vo vidieckej reštaurácia, pod vedením šéfkuchár Zdeňka. Nové miesto mu prinesie pestrú paletu kolegov – celebritného majiteľa, bývalého hviezdneho kuchára, ale aj niekdajšiu hokejovú hviezdu.

Okrem toho sa mladík ocitne v hľadáčiku krásnej manažérky Lucie, pre ktorú je chlapec z hlavného mesta šancou na nový život po rozchode so ženatým milencom. Množstvo humorných situácií prinesú nielen zamestnanci a hostia reštaurácie, ale aj súperenie s konkurenčným podnikom.

Titulná foto: Kuchyňa
Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor