Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potichu vysiela premiérové časti neúspešných seriálov! Po prepadákoch jej zvýšili epizódy

Diváci si netradične v lete a bez aktívnej kampane mohli pozrieť premiéry seriálov, ktoré to kedysi skúšali v hlavnom čase o 20:30.

Markíza využila leto na zreprízovanie hneď trojice neúspešných seriálov. Na pondelky nasadila pôvodne trojlístok Rex, Detektív Dušo a Divoký Zapadákov, s ktorým od prvého letného večera prepadávala aj v reprízach. Televízia následne skúšala aj úpravy so zdvojením Rexa, už ten však dosahoval podpriemerné čísla.

Televízny líder však nasadenie týchto seriálov využil aj na dovysielanie častí, ktoré jej ostali ešte z obdobia, kedy bežali ich premiéry. Markíza na začiatok roka 2018 nasadila na štvrtkové večery nový detektívny seriál s Alexandrom Bártom Detektív Dušo, ktorý bol jeho posledným projektom ešte v rámci exkluzívnej zmluvy s Markízou. Tá ju s Bártom uzavrela po tom, čo sa jej ho podarilo stiahnuť z v tom čase rozbehnutého Paneláka.

S nasadením seriálu televízia dlho otáľala, nakoniec ho vytiahla v dvojmesačnom období pred štartom hlavnej časti jarnej sezóny. I tak však výrazne neuspela a seriál jej pravidelne prepadával. Práve Detektív Dušo definitívne rozhodol o tom, že sa na štvrtky presťahovala Horná Dolná, nakoľko pondelky už mala Markíza vykryté novými časťami Susedov. V tomto nastavení pokračuje televízia štvrtú sezónu po sebe.

Markíza z Detektíva Duša odvysielala celkovo sedem častí, aj keď sa hovorilo o osmičke dielov. To sa aktuálne aj potvrdilo, ako nás informoval aj náš pravidelný čitateľ, poslednú premiérovú časť Detektíva Duša uviedla Markíza potichu tento pondelok. Zaujímavosťou je, že aj keď šlo o premiéru, v upútavke sa tejto zmienke aj graficky vyhla.

Rovnako premiérovú časť mohli diváci sledovať aj z ešte väčšieho prepadáku televízie, komediálneho seriálu Divoký Zapadákov, ktorý bol veľkým neúspechom televízie v začiatkoch turbulentného roka 2017. Aj keď pôvodne Divoký Zapadákov v programe podľa plánov striedala nová séria Hornej Dolnej, televízia neodvysielala všetky nakrútené diely. Tie posledné, ktoré jej ostali, vytiahla do programu od minulého týždňa.

Čítať viac...
Najčerstvejšie témy

Odporúčame

Facebook

Nahor