Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potichu vysiela premiérové časti neúspešných seriálov! Po prepadákoch jej zvýšili epizódy

Diváci si netradične v lete a bez aktívnej kampane mohli pozrieť premiéry seriálov, ktoré to kedysi skúšali v hlavnom čase o 20:30.

Markíza využila leto na zreprízovanie hneď trojice neúspešných seriálov. Na pondelky nasadila pôvodne trojlístok Rex, Detektív Dušo a Divoký Zapadákov, s ktorým od prvého letného večera prepadávala aj v reprízach. Televízia následne skúšala aj úpravy so zdvojením Rexa, už ten však dosahoval podpriemerné čísla.

Televízny líder však nasadenie týchto seriálov využil aj na dovysielanie častí, ktoré jej ostali ešte z obdobia, kedy bežali ich premiéry. Markíza na začiatok roka 2018 nasadila na štvrtkové večery nový detektívny seriál s Alexandrom Bártom Detektív Dušo, ktorý bol jeho posledným projektom ešte v rámci exkluzívnej zmluvy s Markízou. Tá ju s Bártom uzavrela po tom, čo sa jej ho podarilo stiahnuť z v tom čase rozbehnutého Paneláka.

S nasadením seriálu televízia dlho otáľala, nakoniec ho vytiahla v dvojmesačnom období pred štartom hlavnej časti jarnej sezóny. I tak však výrazne neuspela a seriál jej pravidelne prepadával. Práve Detektív Dušo definitívne rozhodol o tom, že sa na štvrtky presťahovala Horná Dolná, nakoľko pondelky už mala Markíza vykryté novými časťami Susedov. V tomto nastavení pokračuje televízia štvrtú sezónu po sebe.

Markíza z Detektíva Duša odvysielala celkovo sedem častí, aj keď sa hovorilo o osmičke dielov. To sa aktuálne aj potvrdilo, ako nás informoval aj náš pravidelný čitateľ, poslednú premiérovú časť Detektíva Duša uviedla Markíza potichu tento pondelok. Zaujímavosťou je, že aj keď šlo o premiéru, v upútavke sa tejto zmienke aj graficky vyhla.

Rovnako premiérovú časť mohli diváci sledovať aj z ešte väčšieho prepadáku televízie, komediálneho seriálu Divoký Zapadákov, ktorý bol veľkým neúspechom televízie v začiatkoch turbulentného roka 2017. Aj keď pôvodne Divoký Zapadákov v programe podľa plánov striedala nová séria Hornej Dolnej, televízia neodvysielala všetky nakrútené diely. Tie posledné, ktoré jej ostali, vytiahla do programu od minulého týždňa.

Čítať viac...
Nahor