Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza poodhalila projekty na rok 2014

Prinášame informácie v čom chce Markíza budúci rok pokračovať a čo prinesie nové.

TV Markíza poodhalila, čo plánuje vysielať v roku 2014. Väčšina programov nebude prekvapením. Podľa prvých potvrdených informácií plánuje Markíza pokračovať  vo vysielaní seriálov Búrlivé víno a Chlapi neplačú. Scenáristi oboch seriálov už intenzívne pracujú na pokračovaní. Búrlivé víno bude zrejme pokračovať ako denný seriál v podobnom režime ako doteraz, v akej frekvencii a v akom čase bude pokračovať seriál Chlapi neplačú však jasné nie je. Markíza sa borí so zlým hospodárskym výsledkom a pre nových majiteľov bude zrejme neprijateľné, aby investovala hneď do niekoľkých drahých denných projektov v čase, keď vykazuje vysokú stratu. Aj preto je prekvapením avizovanie tretieho seriálu, ktorý sa predbežne volá Doktori. V tomto prípade by malo ísť o nákladnejší seriál, ktorý sa bude vysielať zrejme raz do týždňa. Inšpiráciou pre tento seriál môže byť úspešný projekt na Nove – Doktoři z Počátkú. V Markíze okrem toho pracujú aj na novom sitkome.

Plány Markízy prekvapujúco rátajú aj s piatou sériou reality show Farma. Aktuálne vysielaná Farma pritom už neprináša takú sledovanosť ako prvé série. Dokáže však byť jednotkou na trhu v čase svojho vysielania. Či ide o ekonomicky výhodnú investíciu je preto otázkou. Na obrazovky Markízy sa vráti aj spevácka show Hlas Česko Slovenska, ktorú by televízia mala priniesť zrejme už v jarnej sezóne. Pokračovať by mal aj jeden z najdrahších produktov Markízy, ktorý jej prináša stabilne vysokú sledovanosť – Modré z neba. Aj v tomto prípade sa však zrejme bude ešte hovoriť o ekonomickej únosnosti projektu v jeho súčasnom nastavení.

Televízia počíta aj s novým formátom, v ktorom by sa malo variť, zatiaľ však neupresnila o aký typ cooking show pôjde. Už teraz však má nakrútené nové časti Zámeny manželiek a podobného formátu Svokra. Do vysielania by sa mohli dostať ešte tento rok po skončení Farmy, alebo začiatkom budúceho roka.

Či sa na obrazovky v roku 2014 dostanú naozaj všetky plánované projekty v rovnakej intenzite, ako sa vysielali a vysielajú tento rok, nie je isté. Uvedené plány predstavil súčasný top manažment na čele so Zuzanou Ťapákovou a obchodným šéfom Matejom Ribanským. Pod obomi sa však trasie stolička kvôli zlému hospodáreniu, keď televízia viac míňa ako zarába. O nových projektoch, či o pokračovaní súčasných, bude preto ešte rozhodovať pravdepodobný nový šéf Markízy.

 

Foto: Markíza

 

Čítať viac...
Nahor