Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza Podfukármi zvalcovala X Factor! Joj sklamal jej kinohit Zrodenie planéty opíc

Joj a Markíza priniesli postupne v sobotu a v nedeľu kinohity, ktorým venovali veľký priestor v ich self blokoch. Rozdiel medzi filmami bol enormný.

Komerčné televízie si tento víkend podelili prime-time pre ich veľké kinohity. V sobotu Joj priniesla dlho a masívne promovaný film Zrodenie planéty opíc. Jeho výsledok bol pre televíziu veľkým sklamaním, keď po 20:30 hral výsledok iba okolo 21 %, pričom ho s veľkým náskokom predbehla romantika na Markíze. Tá jojkárskemu kinofilmu konkurovala romantickým filmom s Jennifer Aniston a Adamom Sandlerom Skús ma rozosmiať a s prehľadom vyhrala večerný súboj výkonom okolo 28 %.

V nedeľu bol rozdiel medzi Joj a Markízou ešte výraznejší. Televízny líder proti speváckej šou vytiahol ďalšiu silnú zbraň, minuloročný trhák Podfukári. Ten podľa našich informácií získal rekordný rating 14,1 aj podiel 37 %, výkony takto vysoko nad 30 % dokáže Markíza získavať iba so spravodajskými reláciami. Joj mala s piatou kastingovou časťou X Factoru uhrať rating 9,5 % a share 23,7 %, čo je ešte menej ako šou získala pri svojom štarte. Na Prime nezaznamenal X Factor žiadny výrazný progres, šou tento raz klesla, pozrelo si ju podľa Mediaguru.cz 524-tis. divákov pri podieli 12 a 15 % (15+, 15-54). Výsledky záverečnej časti Kolonády nájdete TU.

Čítať viac...
Nahor