Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po úspechoch vyhradila v Televíznych novinách veľký priestor pre PR! Švajda opäť s problémom

Televízia po silnej sobote aj nedeli nešetrila na seba chválou.

Ako sme si už zvykli, komerčné televízie venujú už aj v hlavnom spravodajstve prostredníctvom reportáží priestor pre promo vlastných projektov či aktivít. Markíza v pondelkových Televíznych novinách takýto priestor našla pomerne značný pre vlastné PR.

Televízia priniesla hneď tri vstupy, počas ktorých sa venovala svojim úspechom či vlastnej podpore. Zaradila ich dokonca za sebou v záverečnej časti správ. V prvej reportáži Markíza vyzdvihla svoj volebný exit poll, ktorý, ako ocenil aj portál Mediaboom.sk, výrazne pomohol ostatným médiám a aj voličom v odhadoch volebných výsledkov a zároveň v rozbore voličských hlasov. Televízia sa pochválila aj exkluzivitou, zverejnením hneď po zatvorení volebných miestností či na dlhší čas jediným zdrojom relevantných informácií, nakoľko priebežné výsledky Štatistického úradu značne meškali.

V nasledujúcom vstupe sa Markíza pochválila číslami sledovanosti. Zlatica Švajdová Puškárová najprv vyzdvihla úspech nedeľných Televíznych novín, ktoré mali popri svojom najhoršom období po dlhom čase dôvod na veľkú oslavu. Vďaka voľbým sa v nedeľu v univerzálnej cieľovke 12+ stali dosiaľ najsledovanejším programom roka s celkovým počtom divákov 835-tisíc. Televízia upriamila pozornosť aj na sledovanosť povolebnej nedeľnej diskusie po 13-tej. Imidžovo aj sledovanosťou sa televízii venovanie voľbám počas volebného víkendu vyplatilo.

V treťom vstupe v rade sa od volieb televízia presunula k šou Tvoja tvár znie povedome, ktorá v nedeľu odštartovala s veľkým úspechom. Markíza to v Televíznych novinách nezabudla pripomenúť. Témou reportáže sa stal Viktor Vince, ktorý v prvom vydaní nového projektu dokázal zaujať. Televízia takýmto spôsobom doteraz menej výraznú tvár ešte viac potlačila. Príspevok sa venoval čisto jeho účasti v šou.

Už o nechcené PR sa mohol postarať Patrik Švajda, ktorý mal problém pri zahlasovaní príspevku. Zradilo ho čítanie z čítačky, keď si nesprávne prečítal text a pri zahlasovaní nepríjemnej správy sa zasekol. Video zaslal čitateľ.

Čítať viac...
Nahor