Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po troch rokoch vynovila svoj stabilný projekt, predstavila novú Chart Show s veľkým štúdiom! (porovnanie scén)

Televízia okrem veľkolepejšieho štúdia predstavila aj nové prvky v hudobnej šou. 

Stabilná súčasť prime-time štruktúry Markízy dostala nový impulz. Hudobná relácia Chart Show s Adelou Vinczeovou sa po pilotnom pokuse v novembri 2014 objavuje pravidelne na obrazovkách televízie už tri roky, keď sa na nich usadila od jari 2015 a vysiela sa dodnes.

Kým v minulosti patrila Chart Show k ťahúňom televízie a bežne dokázala dosahovať vysoké nadpriemery a ratingovú úroveň okolo 9 %, posledné dve sezóny Markíze podľa predstáv nevyšli. Chart Show nielen v súboji s Joj ťahala častokrát za kratší koniec, jej stabilné výkony klesli ratingovo na 7 %. Na jeseň to bolo aj hlbšie, keď sa hýbala iba okolo 6 %.

Markíza dopriala od toho roka Chart Show refresh. Predstavila vynovené výrazne väčšie veľkolepejšie štúdio, ktoré, ako uvádza, pripravovala takmer štvrťroka. „Nové štúdio sme robili rešpektujúc potreby tejto skvelej šou, ktorá je sčasti nostalgická, sčasti prináša nové informácie o hudbe. Štúdio je dvakrát tak veľké ako sme mali, zmestí sa sem dvakrát toľko ľudí,“ povedal režisér Chart Show, Samuel Jaško. „Výstavba trvala dva a pol mesiaca, pričom na nej dvanásť až štrnásť hodín denne pracoval celý tím odborníkov – od architekta, vedúceho stavby, tesárov, zváračov, rekvizitárov, svetelných dizajnérov, obsluhy svetiel či efektových majstrov,“ doplnila televízie.

Štúdio architektonicky vychádza z hudobných prvkov. Pôdorys oboch pódií má pripomínať DJ-ský pult a tvary gramofónových platní, ktoré sú navyše potiahnuté reálnym vinylovým poťahom. Súčasťou nového štúdia je aj interaktívny svetelný stôl, ktorý je ovládaný z réžie. Chart Show svoju scénu obnovila kompletne, vrátanie sedenia hostí či priestoru pre hudobného experta Juraja Čurného. „Juraj Čurný dostal tiež celkom nové pôsobisko a napriek tomu, že ide o veľmi dôstojný rečnícky pult, Adela ho pri svojej nespútanej fantázii nazýva v každej epizóde inak. Raz je to vírivka alebo čln, inokedy sud či popolník,“ dopĺňa Jaško.

Súčasťou vynovenej Chart Show je aj obnovená dramaturgia. Do „tímu“ hudobnej šou pribudol stabilne Thomas Puskailer, ktorého televízia posiela do ulíc robiť vtipné ankety, na začiatku jednotlivých vydaní sľubuje Markíza pravidelné špeciálne vystúpenia Adely Vinczeovej. Na každý diel si pripravila tiež „špeciálne prekvapenie“, pri prvej vynovenej Chart Show to bolo vystúpenie nemeckej hudobnej legendy zo skupiny Modern Talking, Thomasa Andersa.

Novinky Chart Show na prvý raz pomohli. Šou značne oproti minulému roku porástla, keď si ju malo pozrieť celkovo 7,9 % divákov a podiel stúpol na 24,5 %. Kým vlani Markíza v stredy pravidelne prehrávala s Prázdninami aj Našimi, na prvý raz proti Vlkom bezpečne viedla.

Porovnanie starého a nového štúdia Chart Show (kliknutím zväčšíte)

Čítať viac...
Nahor