Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po štarte Ostrova: Verí v rast, teší sa z ohlasov! Odozva na sieťach je však chabá

Televízii sa nepodarilo vyvolať okolo novej šou ošiaľ.

Príchod drsnej dobrodružnej šou nevyvolal u Slovákov takú zvedavosť, ako by si Markíza priala. Napriek intenzívnej kampani na obrazovke, v tlači, na sieťach aj outdoore nezaznamenala šou veľké ohlasy ani pred príchodom a nateraz ani po štarte.

V promo článku pre Stratégie sa hovorkyňa Markízy Tatiana Tóthová vyjadrila k štartu Ostrova. Hovorí, že je predčasné hodnotiť výkon šou, na to podľa jej slov príde čas koncom tohto a budúceho týždňa. V tomto týždni už Ostrov veľa príležitosti na rast nemá, druhá časť sa v stredu prepadla ešte viac úvodná. Hovorkyňa zároveň vyzdvihla reakcie divákov:Boli naozaj veľmi dobré a veríme, že sledovanosť Ostrova bude rásť. Sme hrdí na to, že sme dokázali vyrobiť z produkčného hľadiska program takej vysokej kvality. Ponúkame zaujímavé príbehy, atraktívne lokácie, výborného moderátora a veľké dobrodružstvo. Je to nový projekt, ale veríme, že naši diváci napokon ocenia kvalitu.“

Zaujímavosťou je, že zo sociálnych sietí, odkiaľ televízie čerpajú prvé reakcie, je odozva na Ostrov slabá. Platí to najmä o Facebooku, kde sa príspevky pohybujú len v desiatkach „lajkov“. Práve pri reality šou je očakávaná opačne značná viralita súvisiaceho obsahu, k tej však nedochádza. Bežná je aj v prípade, keď šou nie je úspešná v televízii, k tomu však potrebuje projekt dlhší čas ako prvé dve časti. Na Instagrame dosahujú príspevky lepšiu reakciu fanúšikov voči iným príspevkom, a to priemernú alebo mierne podpriemernú. Ak by sa Markíza opierala o verejné reakcie divákov na sociálnych sieťach, vyzdvihla by veľmi malú vzorku. Vlažná odozva priniesla aj málo komentárov od divákov, keď pod príspevkami nevznikajú bohatšie diskusie. Väčšiu aktivitu sa televízii podarilo vyvolať len pri štarte s príspevkom, kde s divákmi diskutoval moderátor Marián Mitaš.

Pár divákov je v komentároch na strane novinky a Ostrov sa im páči, druhá časť je zas sklamaná. V prvom tábore prevažuje spokojnosť s prostredím či pochvala pre Mitaša, iným sa zas jeho výkon nepozdáva, diváci kritizujú ale najmä tempo šou a tiež spracovanie či strih. Diváci si sťažovali najmä na to, že televízia už vopred v zostrihu pre ďalší diel prezradila, ako dopadnú kľúčové súboje, čo sa, pochopiteľne, stávať nemá. Markíza však má na tieto detaily smolu, nepozornými prestrihmi sa jej to podarilo aj pri Farme.

 

Čítať viac...
Nahor