Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza po rokoch vrátila Pelíšky na 20:30, stredu vyhrala! Joj udržala čísla s vianočnými Našimi

Stredu získala pre seba Markíza, prerušila tak načatú sériu víťazstiev konkurencie.

Pelíšky návrat do prime-time ustáli. Markíza českú klasiku niekoľko rokov zaraďovala v predvianočnom čase až do druhého večerného pásma, keď ju zvyčajne vysielala po Princezne so zlatou hviezdou alebo S tebou ma baví svet. Teraz sa rozhodla vyskúšať ju o 20:30, vďaka čomu vyhrala večer, keď si malo Pelíšky pozrieť 7,7 % divákov s podielom 24,3 %. Ich podiel narastal najmä vďaka minutáži, o hodinu kratší vianočný diel Našich mal atakovať v ratingu 7 % s podielom 19,5 %. Joj tak s reprízovým špeciálom, ktorý má oproti klasickým častiam mimoriadnu takmer trojnásobnú dĺžku, udržala výkonnosť seriálu z jesene. Oba programy dosiahli prekvapujúco totožný výkon v 12+, oba si pozrelo cez 340-tisíc divákov.

Na menších staniciach vystrelili vysoko Profesionáli Plus, ktorí v podieli dosiahli až 8,5 %, nasledovalo ich Dajto, s filmom Prenasledovaný šlo cez 6 %. Nekonečná láska na Doma prekročila 5 %, nasledujúci film Vianočné prekvapenie atakoval až 7 %. Plus s večerným filmom Správny dres dosiahla 5 %, Vtierka Castle na Wau sa dostala na 4 %.

Rodinné prípady sa podvečer dostali pod 24 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja padla len na takmer 14 %. Ratingovo boli vyrovnané hlavné spravodajstvá, pre Televízne noviny to znamenalo podiel 24,5 %, pre neskôr začínajúce Noviny zas cez 23 %. Správy Joj však opäť vyskočili na vrchol celého dňa, keď si ich pozrelo najviac – vyše 595-tisíc divákov, Televízne noviny zaostali s vyše 480-tisíc divákmi. V 12 – 54 sa najvyššie prepracovalo Počasie Markízy pred Najlepším počasím.

Čítať viac...
Nahor