Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza po rokoch vracia na obrazovky kultový sitkom M*A*S*H! Vieme, kedy sa bude vysielať

Legendárny seriál v minulosti dlhodobo vysielala Jojka, od tohto roka sa na archívne seriály ešte viac zamerala televízna jednotka.

Po Divokom anjelovi Markíza zakúpila ďalší kultový seriál.

Na slovenské obrazovky sa po rokoch vráti legendárny sitkom zo 70. rokov M*A*S*H, ktorý je dodnes jedným z vôbec najpopulárnejších a najkvalitnejších komediálnych seriálov na celom svete.

V kompletnej verzii chýbal desaťročie

M*A*S*H sa v kompletnej verzii na Slovensku nevysielal viac ako desať rokov.

Kultový sitkom z prostredia poľnej vojenskej nemocnice naposledy vysielala v roku 2016 menšia stanica JOJ Plus, kedy však ponúkla len prvé série seriálu. Kompletný seriál Jojka posledne odvysielala v roku 2012, odkedy sa v celej verzii na Slovensku neobjavil.

M*A*S*H ponúkol kompletne 11. sérií a spolu 256 epizód, ktoré vznikli v priebehu viac ako desiatich rokov – od septembra 1972 do februára 1983.

Sitkom tentokrát zakúpila Markíza pre svoju menšiu stanicu Dajto.

M*A*S*H roky vysielala na svojej obrazovke konkurenčná Jojka, ktorá po ňom však už ostatné roky nesiahla. V minulosti sa objavil aj na Markíze, ktorá po ňom siahla v snahe zastabilizovať rozšírené sitkomové okno na Dajto.

Televízia takto potvrdzuje profiláciu svojich malých kanálov Doma a Dajto, z ktorých vyhodila krimi seriály a nahradila ich rozšírením tematických seriálov jednotlivých staníc.

Od jesene obsadí podvečer

M*A*S*H vráti Markíza na obrazovku už v priebehu jesene.

Na Dajto legendárny sitkom obsadí podvečerný slot o 18. hodine, v ktorom aktuálne reprízuje seriál Mladý Sheldon. Nasledovať budú 2 baby na mizine a následne o 19:45 pokračujúce reprízy Susedov.

M*A*S*H by sa do vysielania mohol dostať v priebehu októbra.

Dajto momentálne začalo s opakovaním seriálu Mladý Sheldon od 1. série, sitkom ich dostal celkovo päť. M*A*S*H, podľa všetkého, zaradí do vysielania po opätovnom zreprízovaní Mladého Sheldona.

Markíza s investíciou do seriálu M*A*S*H vyrukuje v slote, v ktorom na jeseň vzdala súboj o podvečerný čas.

Po ukončení denného seriálu Oteckovia po piatich rokoch nebude na hlavnej stanici o 18:00 vysielať silný seriálový ťahák, ale aj v hlavnej sezóne bude ponúkať Rodinné prípady.

Nasadzovať však chce premiérové časti, aktuálne ich strieda s dvojičkou Susedské prípady.

 

Čítať viac...
Nahor